Moi Drodzy!

„Boże Narodzenie jest świętem Miłości wcielonej”. To czas zatrzymania się nad dobrocią Boga, który wyszedł nam na spotkanie by przekazać nam Prawdę, która zbawia i chce uczynić nas uczestnikami swojej przyjaźni i życia. Boże Narodzenie to „święto współczucia i czułości”, „jego piękno jest pokorne i pełne ludzkiego ciepła”, objawia się nam na co dzień i pragnie objawiać się w przyszłości.

Łącząc się w przeżywaniu tych radosnych Tajemnic oraz w refleksji i odkrywaniu ich w naszej codzienności życzę, by spotkanie z Bożą miłością przemieniło jej szarość w piękno pełni chrześcijaństwa. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich okazją do prawdziwego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zróbmy zatem w naszych sercach miejsce dla miłości i dobroci Boga.

Życzę Wam wszystkim, parafianom i przybyły gościom, rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia; oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym Nowym 2022 Roku. Niech nowonarodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

ks. Marek Zaborowski – proboszcz

„…podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Parafię, jej mieszkańców i wszystkich gości!