– w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,
– we wtorek – Ofiarowanie NMP
– w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziew., męcz.,
– w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo swoich patronów.

W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Codziennie po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. próba odpowiedzi na pytanie: jak nie ulec makabrycznym wizjom dotyczącym przyszłości ludzkości? Ponadto: czy Bóg może do nas mówić przez sny? Jest Promyczek dobra dla dzieci, są także gazety misyjne.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą tzw. Torbę Charytatywną. Jest to akcja Caritas z racji Dnia Ubogich. Niech to będzie dla nas okazja do realizacji uczynku miłosierdzia wobec bliźniego. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc okazaną ludziom w potrzebie.

Bardzo prosimy, aby chryzantemy z grobów, składać na starym cmentarzu – za pojemnikiem na szkło, natomiast na nowym cmentarzu – za pojemnikiem na odpady plastikowe. Pozostałe odpady prosimy wrzucać do koszów zgodnie z przeznaczeniem. Prosimy o zrozumienie i zachowywanie porządku na obydwu cmentarzach.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni Paniom: Irenie Juźwiak, Bogusławie Piwnica, Wiesławie Górak, Dianie Gwizdak, Annie Malec, Monice Gwizdak, oraz Panu: Tadeuszowi Juźwiak. W sobotę na godz. 900 prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Zawierzbia od Państwa Cudo do wału.