– we czwartek –  święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie,
– w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap.
– w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

W sobotę Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach, szczególnie w tym dniu, o naszej Ojczyźnie.

W piątek spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klas ósmych. W sobotę na Mszę świętą i różaniec za zmarłych zapraszamy dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. Codziennie po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych.

W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł poświęcony, niedawno zmarłej, Wandzie Półtawskiej. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o ratowaniu ludzkiego życia zagrożonego chorobami kardiologicznymi. Ponadto odpowiedź na pytanie: czym jest wieczność i kto będzie żył na wieki? Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” Paniom które wczoraj sprzątały naszą świątynię: Annie Graboś, Magdalenie Krzysztofik, Ewie Białek, Agacie Ćwięka, Marii Tomczyk, Antoninie Stachura, Małgorzacie Skrzypek. W sobotę na godz. 900 bardzo proszę do posprzątania naszego kościoła od Państwa Jastrząb do Państwa Mroczka.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele. Z góry składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary!

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Bronisława Żak, pochodząca z Książnic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…