Rocznica poświęcenia własnego kościoła

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte, przed południem, w porządku niedzielnym. Po południu Msza św. w kaplicy cmentarnej o godz. 1400. Po Mszy świętej procesja na stary cmentarz i różaniec za zmarłych. Zbiórka do puszek w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu ks. Rektora z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary!

We czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz.: 700, 1800. W Rydzowie o godz. 1700. Po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych. Przez cały miesiąc listopad, po Mszy św. wieczornej, modlitwa różańcowa za zmarłych. Zapraszamy do włącznie się w tą modlitwę.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. We czwartek różaniec przed Mszą św. o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź: we czwartek w Rydzowie od godz. 1600, w Książnicach od godz. 1700; natomiast w piątek w Rydzowie od godz. 1500, w Książnicach od godz. 1600. W pierwszy piątek po nabożeństwie procesja różańcowa na stary cmentarz z modlitwą za zmarłych; zapraszamy wszystkich, a szczególnie uczniów klas VII i VIII – kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych. Do chorych udamy się w piątek od godz. 900.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych; tj. od 1 do 8 listopada – będzie można zyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych pod zwykłymi warunkami; tj. sakramentalna spowiedź, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Wierzę w Boga Ojca…, Ojcze nasz…, oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego, np. Zdrowaś Maryjo…. Każdego dnia można zyskać odpust za jednego zmarłego wypełniając w/w warunki i nawiedzając cmentarz. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości i przyjść z pomocą wiernym zmarłym pokutującym w czyśćcu. Dlatego też w poniedziałek i we wtorek, pół godziny przed Mszą św., możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o lęku przed odchodzeniem do wieczności, oraz o godnym przeżywaniu żałoby. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są także gazety misyjne.

Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy wypominkach rocznych dopisać godzinę, przed którą Mszą św. mają one być czytane.