– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
– we wtorek – wspomnienie Ignacego Antiocheńskiego,
– w środę – święto św. Łukasza,
– w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich patronów.

Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny, dlatego też w przyszłą niedzielę Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego z Mielca przybliżą nam tę tematykę. Przy tej okazji będą rozprowadzać prasę misyjną oraz dewocjonalia. Składka z tego dnia przeznaczona jest na dzieło misyjne Kościoła.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 1700. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie nabożeństw różańcowych.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II. Ponadto raport o stanie Kościoła w Polsce. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o niespełnionych marzeniach św. Jana Pawła II. Jest także Promyczek dobra dla dzieci.

Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy wypominkach rocznych dopisać godzinę, przed którą Mszą św. mają one być czytane.

Na starym i nowym cmentarzu zostały ustawione nowe krzyże, bowiem poprzednie uległy zniszczeniu. Koszt jednego krzyża wraz z wizerunkiem Ukrzyżowanego wyniósł 2.800 zł. Jeden z krzyży został ufundowany przez pewną rodzinę, bardzo serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę! Dziękuję także Panu Romanowi Jemioło za wykonanie tychże krzyży i za pomoc w ich zamontowaniu na cmentarzach. Nowe krzyże zostaną poświęcone w Uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. na cmentarzu.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła Paniom: Annie Kieszek, Annie Mieszkowicz, Andżelice Bajor, Danucie Kieszek, Renacie Kilian, Bronisławie Kilian, oraz Panom: Waldemarowi Wiech, Witoldowi Bukała, Waldemarowi Padykuła oraz Leszkowi Wiech.

W ubiegła niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 9.800 zł. Za złożone ofiary, za życzliwość i zrozumienie składam serdeczne „Bóg zapłać”.