– w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka,
– w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo swoich patronów.

Przyszła niedziela to Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 1700. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie uczestnictwa w tych nabożeństwach. W piątek, o godz. 1800, ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy uczniów klas ósmych, w ramach ich przygotowania do bierzmowania. W sobotę natomiast, zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Gość Niedzielny w dużej mierze poświęcony jest synodowi, który w październiku gromadzi biskupów i świeckich z całego świata. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tej kwestii. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. próba odpowiedzi na pytanie: jakimi kryteriami powinien kierować się katolik, przy wyborze kandydatów od Sejmu i Senatu? Ponadto artykuł poświęcony modlitwie różańcowej jako modlitwie medytacji. Dla dzieci jest Promyczek dobra, są także gazety misyjne.

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom: Jolancie Myszkowskiej, Annie Grzybowskiej, Beacie Bąk, Agnieszce Bąk, Barbarze Zaręba, Bożenie Marzec oraz Panu Andrzejowi Marzec za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu kościoła. W przyszłą sobotę, na godz. 900, proszę o pomoc od numeru 45 do 86.

Zwracam się z prośbą o to, aby powoli sprzątać groby na cmentarzach, szczególnie na starym cmentarzu. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Przy wypominkach rocznych proszę wpisywać godzinę Mszy św., przed którą mają być one czytane.

W sobotę o godz. 600 wyjazd pielgrzymki do Tyńca.