– w sobotę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo swoich patronów.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i tych wszystkich, którzy trudzą się głosząc Ewangelię na innych kontynentach. Przyszła niedziela to uroczystość poświęcenia własnego kościoła, składka z tego dnia przeznaczona jest na budujące się kościoły. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 1700.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z czterech Ewangelii – w tym tygodniu Ewangelia według św. Marka. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. analiza przyczyn plagi rozwodów w naszej Ojczyźnie. Jest Promyczek dobra dla dzieci.

Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy wypominkach rocznych dopisać godzinę, przed którą Mszą św. mają one być czytane.

Wyjazd na spotkania Misyjnych Róż Różańcowych w Tarnowie w sobotę – 28 października br. o godz. 800.

Dziękuję Paniom, które w sobotę posprzątały naszą świątynię: Zofia Bajor, Danuta Cisło, Janina Sasor, Michalina Kużdżał, Magdalena Komaniecka, Małgorzata Żola, Katarzyna Kurga, Anna Duszkiewicz, Dorota Siembab, Maria Skrzyńska, Anna Wiech, Maria Taraszka, Wanda Blicharz, Bożena Jemioło.

Wyrażam także bardzo serdeczne podziękowanie Panu Edwardowi Soboniowi za prace przy kościele: usunięcie drzew, uporządkowanie placu wokół kościoła. Za pomoc i życzliwość serdeczne „Bóg zapłać”.