– w środę – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.,
– we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża świętego
– w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej,
– w sobotę – św. Korneliusza i Cypriana, bp, męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo swoich świętych patronów.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W środę kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 1800 połączone ze zmianą tajemnic różańcowych. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

We czwartek, z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, przed Mszą św. o godz. 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego w objętości 100 stron na setny jubileusz tygodnika. A w nim m.in. sylwetki redaktorów, kulisy pracy redaktorskiej, niepublikowane ciekawostki z ważnych wydarzeń z pracy w redakcji. Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje m.in. próbę odpowiedzi na pytanie: czy możemy zredukować swoją wiarę do wymiarów życia prywatnego? Ponadto bezpłatny dodatek z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są także gazety misyjne.

Są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 30 zł, oraz kalendarze ścienne.

Dziś o godz. 1700 zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Spotkane popielgrzymkowe grup mieleckich 16,17 i 18 odbędzie się w sobotę 16.09.23 r. w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 17.00 w kościele dolnym. Po niej spotkanie i agapa w KOKu. Ks. Przewodnik serdecznie zaprasza wszystkich pielgrzymów, którzy w tym roku w grupach mieleckich podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Bożena Dul z Podleszan. Plećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….