– w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X,
– we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
– we czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
– w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo świętych patronów.

Serdecznie zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W sobotę z racji Uroczystości M.B. Częstochowskiej Msze św. o godz. 700 i 1800.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego dzisiaj wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym. Ponadto o niepokojących informacjach napływających znad granicy z Białorusią. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o kryzysie wiary i braku poczucia wstydu odnośnie grzechu i czynionego zła. A także próba odpowiedzi na pytanie: czy wiara pomaga w prowadzeniu firmy? Dla dzieci jest Promyczek dobra.

W ubiegłą niedzielę, na składkę inwestycyjną, zebraliśmy 8.800 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary i za życzliwość!

Rozpoczęliśmy prace w naszej świątyni związane z wymianą instalacji elektrycznej – przedsięwzięcie to potrwa do końca października br. Podczas takich prac jest zawsze wiele niedogodności – szczególnie dużo nieporządku, kurzu. Sprzątanie przy takich pracach wymaga wielkiego nakładu pracy, aby doprowadzić budynek do użyteczności. W związku z tym, na czas tychże prac, zwracam się z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła w soboty od godz. 830. W najbliższą sobotę proszę mieszkańców Podleszan od nr 1 do nr 10. Z góry składam serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc i zrozumienie w tej szczególnej sytuacji.

Intencje Mszy św.  21.08 – 27.08. 2023

Poniedziałek 18.00 ++ Augustyn Kuśnierz, jego rodzice: Rozalia Franciszek – z int. rodziny
Wtorek 18.00 ++ Stanisława Szot mąż Michał – z int. dzieci z rodzinami
Środa 7.00 + Ryszard Buczek – z int. siostry Danuty
18.00 + Marian Cisło – z int. żony i dzieci
Czwartek 18.00 + Krzysztof Barszcz – z int. Grzegorza Soja
Piątek 7.00 + Genowefa Cieśla – z int. wnuka Macieja
18.00 W int. mieszkańców osiedla za plebanią – dzięk-błag.

Uroczystość NMP Częstochowskiej

7.00 + Maria Kieszek – z int. Małgorzaty Krzysztofa Mroczek
18.00 + Adam Zaręba – z int. Małgorzaty Janeczek

+ Jan Jemioło

XXI Niedziela zwykła 7.00 + Józef Baran – z int. syna Kazimierza z rodz.
9.00 ++ Władysława Koceniak w r. śmierci, mąż Edward
9.45 Rydzów: ++ Maria Marian Dudek – z int. dzieci z rodz.

Chrzest: Szymon Wilk

15.00 ++ Janina Stefan Zieliński, Arkadiusz Bajor

Od 1 sierpnia, poza parafią, sprawowane będą Msze św. gregoriańskie za + Marię Godek.