W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, prezb.,
– w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

W piątek Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w Książnicach o godz. 800, natomiast w Rydzowie o godz. 830. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie dzieci, aby wzięły udział w tej Mszy św. Jest wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom za dary i łaski jakie otrzymaliśmy w minionym roku szkolnym.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali, w naszej wspólnocie parafialnej, uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Uroczysta Msza św. o godz. 1100, po niej procesja eucharystyczna. W sobotę, Msza św. wieczorna o godz. 1800 w kaplicy na nowym cmentarzu. Przed odpustem polecimy Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych spoczywających na naszych obydwu cmentarzach. W związku z tym, bardzo proszę o posprzątanie grobów – szczególnie na starym cmentarzu.

We czwartek od godz. 1700 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy bardzo serdecznie do spowiedzi zarówno dzieci szkolne, w związku z zakończeniem roku szkolnego, a także dorosłych w związku z uroczystością odpustową w naszej parafii.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o „Domowym Kościele”, czym jest, jakie jest jego posłannictwo? Ponadto, od jak dawna w Polsce jest propagowany kult do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. odpowiedź na pytanie: czym jest kłamstwo? A także, czy możemy kłamać, aby podkolorować, czy też zatuszować rzeczywistość? Jest jeszcze Promyczek dobra dla dzieci.

Tak jak w latach ubiegłych, tak też i w tym roku, ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, natomiast w sierpniu u przewodnika grupy. Koszt uczestnictwa to 200 zł od osoby, następna osoba z domu płaci 150 zł. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na składkę inwestycyjną 8.900 zł. „Bóg zapałać” za ofiary, życzliwość i zrozumienie!

Dziś o godz. 1700 zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam!

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Jerzy Kania i Julian Sasor z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  19.06 – 25.06. 2023

Poniedziałek 18.00 + Maria Kieszek – z int. córki Zofii z rodziną

+ Jerzy Kania w 7 dniu po śmierci

Wtorek 18.00 + Jan Tomczyk –  z okazji imienin

+ Julian Sasor w 7 dniu po śmierci – z int. żony i dzieci

Środa 7.00 + Maria Szostek – z int. wnuka Grzegorza
18.00 + Józef Mazur – z int. syna Dariusza z rodziną

+ Adam Zaręba – z int. koleżanek z Santander Bank Polska

Czwartek 18.00 ++ Teofila Graniczka w 10 r. śmierci, mąż Jan w 27 r. śmierci

++ Józef Teresa Pogoda

Piątek 7.00 ++ Halina Jan Cieśla
8.00 W int. dzieci szkolnych z Książnic i Podleszan z okazji zakończenia roku szkolnego
8.30 Rydzów: W int. dzieci szkolnych z Rydzowa z okazji zakończenia roku szkolnego
18.00 + Marian Zieliński w 1 r. śmierci

+ Marian Cisło – z int. dzieci

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

14.00 Msza św. ślubna: Katarzyna Ryś – Patryk Grosicki
18.00 W int. wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzach

+ Jan Strzępka z okazji imienin – z int. rodziny

XII Niedziela zwykła

Uroczystość Odpustowa

7.00 ++ Maria Stefan Krawczyk – z int. córki Agnieszki z rodziną
 9.00 ++ Edward Szkutnik, Antonina Piotr Bratek
9.45 Rydzów: + Marian Furtak w 21 r. śmierci
15.00 ++ Stanisław Żola, jego rodzice: Helena, Ignacy

Od 21 maja sprawowane są, poza parafią Msze św. gregoriańskie za + Olgę Miodunka

Od 1 czerwca br. sprawowane jest 20 intencji za + Fryderyka Jeża

Od 7 czerwca br. sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Stanisława Knapa

Od 15 czerwca br., poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Fryderyka Jeża

Od 1 lipca br. będą sprawowane, poza parafią, Msze św. gregoriańskie za + Mariana Cisło.