we wtorek – święto Nawiedzenia NMP,
w środę – wspomnienie św. Justyna, męcz,
w piątek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe, od środy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty we czwartek i w piątek od godz. 1700, natomiast w Rydzowie od godz. 1600. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny kandydatów do sakramentu bierzmowania. W tym dniu tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii. Udamy się do nich w piątek od godz. 900. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, w którym warto przeczytać m.in. o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tygodniku Niedziela m.in. o znaczeniu znaku krzyża, który czynimy każdego dnia, wyjaśnienie znaczenia poszczególnych słów. Ponadto o sile modlitwy różańcowej, świadectwa ludzi których zmieniła ta modlitwa. Dla dzieci jest Promyczek dobra. Są także gazety misyjne.

Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów, szczególnie na starym cmentarzu, bowiem niektóre są bardzo zarośnięte trawą. Starajmy się systematycznie utrzymywać porządek na cmentarzu. Pozostałości po zniczach i inne śmieci prosimy wrzucać do kontenerów, a nie za ogrodzenie, czy też przy wyjściu z cmentarza. Jest to świadectwo naszej kultury i szacunku dla tego szczególnego miejsca jakim jest cmentarz.

W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Genowefa Cieśla z Goleszowa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  30.05 – 5.06. 2022

Poniedziałek 18.00 ++ Maria Król w 5 r. śmierci, mąż Marian

+ Bronisława Kopacz – z int. bratanka Bogdana z rodziną

Wtorek 18.00 ++ Zofia Jan Stelmach

+ Tadeusz Kosiński – z int. Marii Kosińskiej z synem

Środa 7.00 + Genowefa Cieśla w 7 dniu po śmierci – z int. syna Zdzisława z rodz.
18.00 + Władysława Babula – int. syna Krzysztofa z rodziną

+ Maria Cichoń – z int. wnuczki Joanny z rodziną

Czwartek 17.00 Rydzów: + Józefa Białoń – z int. siostrzenicy Ewy z rodziną
18.00 + Alina Miś – z int. rodziny Karwackich