Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18:00. Powierzajmy Matce Bożej, poprzez śpiew Litanii Loretańskiej: nas samych, nasze rodziny i naszą parafię.

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. W Rydzowie uroczystość odpustowa. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, w którym możemy m.in. przeczytać, w czterdziestą rocznicę zamachu na Jana Pawła II, o tym jak wyglądały kulisy tego wydarzenia. A także postać nowego błogosławionego Kościoła – ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. W tygodniku Niedziela m.in. o tym jak się przygotować i dobrze przeżyć uroczystość I Komunii świętej. Ponadto przed czym przestrzegał Kościół, ponad dekadę temu, papież Benedykt XVI i jak dziś Jego obawy nabrały realnych kształtów. Dla dzieci jest Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj, Misyjne drogi.

Dnia 23 czerwca br. rozpoczniemy renowację misji św. w naszej wspólnocie parafialnej. W związku z tym, chcemy duchowo przygotować się do tego wydarzenia. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę z prośbą o duchowe owoce renowacji misji świętych w naszej parafii.

W piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klas siódmych i ósmych wraz z rodzicami.

Organizujemy, dnia 5 czerwca br., pielgrzymkę do Komańczy, Dukli i Strachocina. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Koszt uzależniony jest od ilości uczestników.

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 5.400 zł. Za ofiary i za życzliwość „Bóg zapłać”!

Intencje Mszy św.  17.05 – 23.05. 2021

Poniedziałek 17.00 Rydzów: W int. dzieci I Komunijnych – z int. dyrektora szkoły i wychowawczyni klasy
18.00 + Stanisława Pękalska – z int. rodziny Antończyk

+ Maria Smaczna – z int. córki Anny z rodziną

Wtorek 17.00 Rydzów: + Jan Surdej
18.00 + Bronisław Piwko – z int. Edwarda Smacznego

++ Stanisław Honorata, Władysław Stefania, Ryszard Maria Godek

Środa 7.00 + Maria Cichoń w 30 dniu po śmierci – z int. dzieci z rodz.
17.00 Rydzów: + Marian Król – z int. szwagra Stanisława i rodziny Pogodów
18.00 + Anna Antoń- z int. prawnuka Kamila

+ Janina Kula – z int. syna Zdzisława

Czwartek 17.00 Rydzów: + Paweł Szostek – z int. sąsiadów Cisło
18.00 ++ Józefa Wojciech Miodunka w r. śmierci

+ Stanisław Lubera w 30 dniu po śmierci – z int. syna

Piątek 7.00 + Józefa Stachura – z int. sąsiadów
17.00 Rydzów: +  Maria Kobos – z int. córki z rodziną
18.00 ++ Grzegorz Klaus, Jan Franciszka Tadeusz Klaus, Jan Stanisława Szymoniak

+ Zofia Szady w r. śmierci

Sobota 17.00 Rydzów: + Konstantyna Dragan – z int. członkiń róży różańcowej
18.00 + Stanisław Dudzik –  z int. Mieszkańców Bożej Woli

++ Jan Stanisława Piwnica w 13 r. śmierci Jana – z int. syna z rodziną

Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego 7.00 ++ Ignacy Kopacz Maria żona, Jan Rzeszutek Karolina żona, zmarli z rodziny
9.00 ++ Piotr Filomena Bajor w r. śmierci –  z int. rodziny
9.45 Rydzów: + Marian Dudek – z int. Ewy i Grzegorza Bisowskich

W int. dzieci przeżywających 1 rocznicę Komunii świętej

15.00 ++ Mieczysław Mazur, Kazimiera żona, Teresa Mazur

Od 1 maja br. rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za: + Bronisławę Kopacz, + Konstantynę Dragan, + Krystynę Wójcik.