W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św., w tym dniu, wraz z posypaniem głów popiłem, o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; tzn. powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, natomiast osoby w wieku od 18 do 60 roku życia powinny ograniczyć posiłki do trzech w ciągu dnia – jeden do syta i dwa lekkie. W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu. Księga ta będzie wystawiona na ołtarzu przez cały czas Wielkiego Postu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1700, natomiast o godz. 1900 młodzieżowa Droga Krzyżowa. Na to nabożeństwo w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu prosimy grupę modlitewną „Margaretki” o poprowadzenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa wielkopostne.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym, co mówi nam obrzęd posypania głów popiołem? Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o potrzebie poczucia bliskości, współczucia w procesie leczenia chorych. Ponadto, przesłanie z Lourdes – co chce do nas powiedzieć Matka Boża z tego miejsca? Jest także nowy Promyczek dobra dla dzieci. Dzisiaj dodatkowo jest do nabycia Gość Extra w całości poświęcony tematyce wielkopostnej.

W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo czterdziestogodzinne według następującego porządku:

– od sumy do godz. 1300 – męskie róże różańcowe

– od godz. 1300 – 1400 – żeńskie róże różańcowe

– od godz. 1400 – 1500 – wszyscy mieszkańcy parafii

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Zdzisław Soboń z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…