Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w pasyjny okres Wielkiego Postu, symbolizują to zasłonięte krzyże. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, na sumie poświęcenie palm z uroczystą procesją do kościoła. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po sumie konkurs palm, zachęcamy do udziału w tym konkursie, szczególnie dzieci i młodzież szkolną.

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale o godz. 1400. W piątek Msza św. o godz. 1700 po niej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W piątek nie będzie Mszy świętej i Drogi Krzyżowej w Rydzowie – zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym nabożeństwie w Książnicach. W sobotę od godz. 1430 do godz. 1800 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, będzie kilku kapłanów z dekanatu. Przerwa od godz. 1600 do 1630. W Rydzowie spowiedź od godz. 1600 do 1730. W sobotę na Mszę św. zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. W kolejnym odcinku wiekopostnego cyklu – grzech nieumiarkowania w jedzeniu i piciu. Natomiast tygodnik Niedziela w dużej mierze poświęcony jest obecnej sytuacji na Ukrainie. Ponadto, czym są cuda i czy należy w nie wierzyć? Jest także do nabycia nowy Promyczek dobra dla dzieci, gazety misyjne.

Ministranci, przy wyjściu z kościoła, rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 7 zł.

W środę w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach diecezjalnej adoracji w poszczególnych parafiach. Porządek adoracji wywieszony jest w gablocie parafialnej.

Dnia 23 kwietnia br. (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Miechowa i do Ojcowa. Koszt 150 zł. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy w zakrystii.

Intencje Mszy św.  4.04 – 10.04. 2022

Poniedziałek 18.00 Za zmarłych z rodziny: Fryc, Gargas, Słabosz, Lipiński

+ Zofia Mroczek – z int. wnuczki Moniki

Wtorek 18.00 + Maria Kieszek w 30 dniu po śmierci – z int. wnuczek Oli i Kingi

+ Stanisław Godek – z int. Małgorzaty i Janusza Graniczka

Środa 7.00 + Czesław Ptaszek – z int. Genowefy Cieśla z synami
18.00 + Józef Babula w 4 r. śmierci – z int. córki Bożeny

++ Władysława Jan Młynarczyk w 20 r. śmierci Jana

Czwartek 18.00 + Stanisław Pogoda w 4 r. śmierci

+ Konstantyna Dragan – z int. wnuka Klaudiusza

Piątek 7.00 + Bronisława Kopacz – z int. Ireneusza z rodziną
17:00 W int. Gabrieli z okazji 18-tych urodzin – dzięk-błag.

++ Władysław Stanisława Kruk

Sobota 18:00 + Kazimierz Buś w 3 r. śmierci – z int. rodziny

+ Stanisław Lubera – z int. Alicji i Tomasza Malczyńskich

VI Niedziela Wielkiego Postu