Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w pasyjny okres Wielkiego Postu, symbolizują to zasłonięte krzyże. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, na sumie poświęcenie palm z uroczystą procesją do kościoła. Po sumie konkurs palm – zachęcamy do udziału. Składka w przyszłą niedzielę, jako jałmużna wielkopostna, przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw jest następujący:

– w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700.

– we wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1400 do godz. 1800, z przerwą od godz. 1600 do godz. 1630. W Rydzowie spowiedź od godz. 1600 do godz. 1700.

Do chorych udamy się w poniedziałek od godz. 900.

Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych!

Składka z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona jest na Ojca Rekolekcjonistę.

W piątek Msza św. o godz. 1700 po niej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii – serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu; a także o kulcie relikwii. Tygodnik Niedziela porusza m.in. temat depresji wśród dzieci i młodzieży. Ponadto próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego współcześni chrześcijanie niemal zupełnie zarzucili postne praktyki? Jest także Promyczek dobra dla dzieci.

Przy wyjściu z kościoła, za ławkami, znajduje się skarbonka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel!

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjna zebraliśmy 8.900 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” złożone ofiary!