W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek  – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy,
Środa – wspomnienie św. Józefa Robotnika,
Piątek – uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski,
Sobota – wspomnienie św. Floriana.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Bardzo serdecznie zapraszamy, od wtorku, na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 1800. Powierzajmy Matce Bożej w śpiewie Litanii Loretańskiej: nas samych, nasze rodziny, naszą parafię. W piątek w uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. w porządku niedzielnym

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota maja. Spowiedź w środę i we czwartek od godz. 1700. W Rydzowie spowiedź: we czwartek od godz. 1600. W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1500. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 900. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie, różaniec przed Mszą św. o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. o procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć – świeckiej misjonarki w Boliwii, zamordowanej 7 lat temu. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. wywiad z biskupem Dajczakiem odnośnie kapłaństwa, kapłanów i ich posługi w dzisiejszym świecie. Ponadto analiza obecnej sytuacji w szkołach – olbrzymiego, negatywnego wpływu lewicy na wychowanie dzieci i młodzieży. Dla dzieci jest Promyczek dobra.

W ubiegłą niedzielę na hospicjum dla dzieci w Rzeszowie zebraliśmy kwotę 1.650 zł. Za ofiary, życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać !