w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP,
we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męcz,
w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, bp, i męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1500, w Rydzowie o godz. 900. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przyozdobienie ołtarzy według następującej kolejności: Ołtarz pierwszy na początku Bożej Woli – mieszkańcy Bożej Woli. Ołtarz drugi przy kapliczce – mieszkańcy Goleszowa od nr 1 do sklepu. Ołtarz trzeci u Państwa Ortyl – mieszkańcy osiedla za plebanią. Ołtarz czwarty przy kapliczce za kościołem – mieszkańcy Goleszowa od sklepu do końca wioski. Konstrukcje ołtarzy wraz z banerami są już gotowe, prosimy odebrać je na plebanii. Prosimy zabrać z kościoła na procesję wszystkie feretrony. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązującym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Bardzo serdecznie zapraszamy w ciągu oktawy Bożego Ciała na Msze św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w środę od godz. 1700, natomiast w Rydzowie (w środę) od godz. 1600 do godz. 1700. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny kandydatów do sakramentu bierzmowania. Tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakrament, serdecznie zapraszamy. Prosimy zgłaszać chorych, którzy w pierwszy piątek chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej. Udamy się do nich od godz. 1300. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać do osobistej modlitwy. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. co wyrażamy poprzez nasz udział w procesji eucharystycznej. A także: jak rozpoznać depresję u dziecka? Szczególnie w obecnej sytuacji – zdalnego nauczania.  Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są gazety misyjne.

Pielgrzymka do Komańczy i do okolicznych sanktuariów została przeniesiona z 5 czerwca br. na 3 lipca tj. sobota. Koszt to 70 zł. od osoby.

Intencje Mszy św.  31.05 – 6.06. 2021

Poniedziałek 18.00 + Stanisława Antończyk – z int. córki Agnieszki z rodziną

+ Józef Żola

Wtorek 18.00 + Józef Bąk – z int. sąsiadów Ryszarda Gołąb i rodziny Mikrut

++ Zuzanna, Józef Jastrząb – z int. córki z rodziną

Środa 7.00 + Maria Pogoda w 30 dniu po śmierci – z int. dzieci
18.00 + Wojciech Węgrzyn – z int. róży Stanisława Węgrzyna

+ Bronisław Piwko – z int. rodziny Czyżów

Uroczystość Bożego Ciała

7.00 W int. Stanisławy i Józefa w 45 r. ślubu – dzięk-błag.
9.00 Rydzów: ++ Maria Król w 4 r. śmierci, mąż Marian

W int. dzieci I Komunijnych z Podleszan – z int. wychowawczyni

15.00 W int. róży Janiny Węgrzyn – dzięk-błag.
Piątek 7.00 + Zofia Babula w 30 dniu po śmierci – z int. córki Małgorzaty
17.00 Rydzów: + Marian Dudek – z int. Janiny Kalińskiej
18.00 W int. Franciszka w 90. R. urodzin – dzięk-błag.

++ Maria Leśniowska, mąż Jan i ich rodzice

Sobota 18.00 + Aniela Wolak – z int. koleżanek syna Stanisława

W int. Patryka w 18. r. urodzin – dzięk-błag.

X Niedziela zwykła  7.00 ++ Czesław Janina Wójcik, Danuta Stanisław Miodunka – z int. córki Antoniny
 9.00 ++ Mieczysław Graniczka, syn Wiesław, Weronika Ludwik Piotr Babula
9.45 Rydzów: ++ Tadeusz Stanisława Krukurka w r. śm. Tadeusza
11.00 ++ Władysław Krakowski w 7 r. śmierci, syn Grzegorz

W int. ks. Bolesława Klausa z okazji święceń kapłańskich – z int. Margaretek

15.00 + Sławomir Soboń – z int. rodziców

Od 1 czerwca br. będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za: + Konstantynę Dragan i + Marię Cichoń.