w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego,
w środę – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – prezb. i męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1500, w Rydzowie o godz. 900. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przyozdobienie ołtarzy według następującej kolejności: ołtarz pierwszy na początku Bożej Woli – mieszkańcy Bożej Woli; ołtarz drugi przy kapliczce – mieszkańcy Goleszowa od nr 1 do sklepu; ołtarz trzeci u Państwa Ortyl – mieszkańcy osiedla za plebanią; ołtarz czwarty przy kapliczce za kościołem – mieszkańcy Goleszowa od sklepu do końca wioski. Tak jak w ubiegłych dwóch latach konstrukcje ołtarzy wraz z banerami są już gotowe, prosimy odebrać je na plebanii. Prosimy zabrać z kościoła na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązującym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Bardzo serdecznie zapraszamy w ciągu oktawy Bożego Ciała na Msze św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła.

W środę o godz. 1700 spotkanie kandydatów na ministrantów. W piątek o godz. 1630 odbędzie się, w kościele, egzamin do bierzmowania uczniów klas siódmych. Prosimy o obecność, także przynajmniej jednego, rodzica kandydata do bierzmowania.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gänsweinem – osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz artykuł ukazujący stan wiedzy historycznej Polaków. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tajemnicy Eucharystii – czyli w jaki sposób jest obecny Chrystus w chlebie i winie. Ponadto próba odpowiedzi na pytanie: czym byłaby cywilizacja zachodu bez chrześcijaństwa? Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na wymianę instalacji elektrycznej w kościele. Natomiast zbiórka do puszek przeznaczone jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Helena Kopacz z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  5.06 – 11.06. 2023

Poniedziałek 18.00 ++ Kazimiera Brykała w 1 r. śmierci, mąż Stanisław, córka Justyna

+ Maria Dudek – z int. Urszuli i Aleksandra Brzyckich

Wtorek 18.00 W int. Anny i Rafała z okazji 23 r. ślubu – dzięk-błag.

+ Adam Zaręba – z int. Zofii i Władysława Rudolf

Środa 7.00 + Krzysztof Barszcz – z int. brata Andrzeja
18.00 + Danuta Kokoszka – z int. Jerzego Kokoszka z rodziną

+ Kazimierz Lączak – z int. kolegów: Witolda, Józefa i Kazimierza