W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Czwartek – święto św. Andrzeja, Apostołą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

W przyszłą niedzielę – I niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Do czwartku, po Mszy św. wieczornej, różaniec z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, co już odeszli do wieczności.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota grudnia. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź, we czwartek w Książnicach od godz. 1600, natomiast w piątek: w Rydzowie od godz. 1500, w Książnicach od godz. 1600. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych. Do chorych udamy się w piątek od godz. 900.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym co różni i co łączy Kościół katolicki i prawosławny. Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje m.in. temat synodalności w Kościele w kontekście zakończonej sesji Synodu Biskupów w Rzymie, ponadto odpowiedź na pytanie: czy osoby transseksualne mogą zostać dopuszczone do funkcji rodziców chrzestnych? Dla dzieci jest Promyczek dobra.

Przypominamy i bardzo prosimy, aby chryzantemy z grobów, składać na starym cmentarzu – za pojemnikiem na szkło, natomiast na nowym cmentarzu – za pojemnikiem na odpady plastikowe. Natomiast pozostałe odpady prosimy wrzucać do koszów zgodnie z przeznaczeniem. Prosimy o zrozumienie i zachowywanie porządku na obydwu cmentarzach.

W następną niedzielę po każdej mszy św. dzieci z DSM-u będą sprzedawać własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na działalność DSM-u w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy

Bardzo serdecznie dziękuję za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni Paniom: Bogusławie Magda, Danucie Żuchowicz, Janinie Skrzyniarz, Ewie Krakowskiej, Wiesławie Cudo, Katarzynie Dziuba, Magdalenie Czepiel, Agnieszce Skrzyniarz; oraz Panom: Leszkowi Magda, Stanisławowi Żuchowicz, Adamowi Krakowskiemu, Pawłowi Dziuba. W sobotę na godz. 900 prosimy mieszkańców Podleszan, od krzyżówki do Książnic, o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Babula z Podleszan oraz + Ryszard Gołąb z Goleszowa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…