Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. w porządku niedzielnym. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na sumie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Składka z tego dnia przeznaczona jest na dzieło misyjne Kościoła. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota stycznia. We czwartek, przed Mszą św., różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w Rydzowie od godz. 1500, w Książnicach od godz. 1600. Objazd chorych od godz. 900. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W tygodniku Niedziela znajdziemy m.in. podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego roku – konflikty międzynarodowe, kryzysy, wybory itp. Ponadto artykuł poświęcony zmarłemu niedawno ks. infułatowi Ireneuszowi Skubisiowi długoletniemu redaktorowi tygodnika Niedziela .

W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Parafialną na wspólny opłatek i kolędowanie na plebanię na godz. 1700.

Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

Wtorek, 2 stycznia:

– Podleszany od godz. 1500 – od P. Zając 413 – P. Kasa 435

Środa, 3 stycznia:

– Podleszany od godz. 1400 – od P. Bąk 40 – P. Hajduk 63

Czwartek, 4 stycznia:

– Podleszany od godz. 1400 – od P. Bystrek 436 – P. Winiarski 457

– Goleszów, od godz. 1500 od P. Cisło 92 do P. Strzelczyk 115.

Niedziela, 7 stycznia:

– Podleszany od godz. 1400 – od P. Wiech 65 do P. Wróbel 101

W sobotę 06.01.2024 r. w parafii Ducha Świętego w Mielcu odbędzie się spotkane opłatkowe grup mieleckich. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 17.00 w kościele. Ksiądz Przewodnik i organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pielgrzymów, którzy w tym roku podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę w grupach 16, 17 i 18.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Józef Wróbel z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…