Jutro Msze św. o godz. 700, 900, 1100, w Rydzowie o godz. 945, nie będzie Mszy św. o godz. 1500. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na KUL i UPJPII. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 1800, w środę i w piątek także o godz. 700.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota kwietnia. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź we czwartek i w piątek od godz. 1700; natomiast w Rydzowie w piątek od godz. 1600. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, zmiana tajemnic różańcowych. Do chorych udamy się w piątek od godz. 900. W sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach diecezjalnej adoracji Chrystusa Eucharystycznego.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego cały blok tekstów poświęconych istocie Świąt Wielkanocnych. Także tygodnik Niedziela w dużej mierze poświęcony jest zmartwychwstaniu Chrystusa. Jest jeszcze Promyczek dobra dla dzieci.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Wielkiej Nocy. Przede wszystkim, tym którzy się trudzili przy ciemnicy i przy grobie pańskim – dziewczynkom z DSM oraz LSO naszej parafii wraz z księdzem Dariuszem. Dziękuję także strażakom za trzymanie warty przy grobie. Wyrażam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy te Święta mogli przeżyć jak najpiękniej i jak najowocniej duchowo.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Agnieszka Świątek z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Nie szukajcie żyjącego pośród umarłych, ale zacznijcie żyć Jego życiem, aby marazm wiary dzisiejszych czasów przezwyciężyć żywą wiarą – kochającego Jezusa! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia; nich żywa wiara w zmartwychwstanie będzie dla nas pomocą w zwycięstwie miłości nad nienawiścią, łaski nad grzechem!

Obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzą kapłani pracujący w tutejszej parafii.