Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 1400.

W Wielki Czwartek upamiętniamy ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. W naszej parafii Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Przed rozpoczęciem Mszy świętej przez dłuższą chwilę rozlegnie się dźwięk dzwonów, który przypomni nam o rozpoczęciu w naszej parafii Liturgii Triduum Paschalnego. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.

W Wielki Piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy w naszej świątyni o godz. 1700 Drogą Krzyżową. Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Chrystusa w grobie przez całą noc, zachęcamy do u działu w Drodze Krzyżowej o godz. 2200. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – powstrzymujemy się nie tylko od spożywania pokarmów mięsnych, ale także ograniczamy posiłki do trzech w ciągu dnia (dwa lekkie posiłki i jeden do syta), powinniśmy zachować także całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych. Prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże przydrożne. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Wielka Sobota to dzień czuwania i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do godz. 1100 co pół godziny. W Rydzowie o godz. 1000. O godz. 1900 rozpoczniemy Obrzędy Wielkiej Soboty. Kościół zachęca wiernych, aby w tym dniu zachowywali wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.

W Wielką Niedzielę o godz. 600 uroczyste ogłoszenie zmartwychwstania Chrystusa po czym procesja rezurekcyjna wokół kościoła i Msza św. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Zachęcam wszystkich w tym dniu do wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym, zwłaszcza przed tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy św. o godz. 1500.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym – jak powinniśmy przeżyć Wielki Tydzień? Medytacje i modlitwy na każdy dzień tego tygodnia. W tygodniku Niedziela także wiele interesujących informacji odnośnie Triduum Paschalnego. Ponadto sylwetka nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra.

Można jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego przy wyjściu z kościoła. „Bóg zapłać” za ofiary!

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Bronisława Wiącek z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…