Serdecznie zapraszamy w środę na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W sobotę na Mszę św. zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesiona z 25 marca.

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Postarajmy się w tym tygodniu, w sposób szczególny, podjąć jakiś konkretne dzieło miłosierdzia. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna – będzie to VIII Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do osobistego, regularnego czytania Słowa Bożego. Wychodząc z kościoła można zabrać karteczkę z fragmentem Pisma św.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o tym, jak powstał „Dzienniczek” siostry Faustyny, oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Natomiast tygodnik Niedziela ukazuje m.in. misję i posłannictwo Caritas, w jaki sposób przychodzi ona z pomocą najuboższym i potrzebującym. Ponadto historia nawrócenia człowieka odpowiedzialnego za masowe ludobójstwo. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci.

We czwartek, w parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Mielcu, 29 uczniów klas ósmych naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Od poniedziałku do środy triduum – bezpośrednio przygotowujące ich do przyjęcia tego sakramentu. Pamiętajmy w naszych modlitwach, w tym tygodniu, o tych młodych ludziach; którzy zostaną umocnieni darami Ducha Świętego, aby potrafili na tą łaskę jak najlepiej odpowiedzieć.

Wczoraj w parafii M.B. Nieustającej Pomocy ks. Rektor WSD w Tarnowie ks. Jacek Soprych ustanowił i pobłogosławił nowych lektorów w naszym dekanacie – w tym sześciu z naszej parafii. Życzymy im sumienności i wytrwałości w pełnieniu swojej posługi.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na malowanie kościoła. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary!

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Stanisław Smaczny z Książnic. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…