W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 700 i 1800, w Rydzowie o godz. 1700. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego. We czwartek różaniec przed Mszą św. o powołania kapłańskie i zakonne. Natomiast w piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w piątek od godz. 1700; w Rydzowie od godz. 1600. W pierwszy piątek na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu, zapraszamy w sposób szczególny uczniów klas siódmych i ósmych – kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o kolędzie – jaki jest sens wizyty duszpasterskiej? Ponadto: czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej? Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: czym jest cud? A także: jak odróżnić działania Bożej łaski od działania demona?

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne w naszej parafii. Porządek nabożeństwa jest następujący:

– od sumy do godz. 1300 – mieszkańcy Książnic

– od godz. 1300 – 1400 – mieszkańcy Goleszowa i Bożej Woli

– od godz. 1400 – 1500 – mieszkańcy Podleszan.

Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu, w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego, w przyszłą niedzielę:

– od sumy do godz. 1300 – młodzież

– od godz. 1300 – 1400 – grupa modlitewna „Margaretki”

– od godz. 1400 – 1500 – mieszkańcy Rydzowa

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli nas w swoich domach prosząc o błogosławieństwo. W intencji tych wszystkich, którzy przyjęli kolędę będą sprawowane dwie Msze św.: 18 lutego, oraz 10 marca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich dzisiaj na godz. 1800 na koncert kolęd i pastorałek w naszym kościele.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Wanda Młynarczyk z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…