W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość św. Józefa, liturgicznie jest ona przeniesiona na jutro. Natomiast w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1700, oraz o godz. 1900 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Natomiast w Rydzowie nabożeństwo to o godz. 1600. W niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale. W przyszłą niedzielę prosimy męskie róże różańcowe o poprowadzenie drogi krzyżowej o godz. 1400. Bardzo prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw jest następujący:

– w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700.

– we wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1400 do godz. 1800, z przerwą od godz. 1600 do godz. 1630. W Rydzowie spowiedź od godz. 1600 do godz. 1700.

– w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1800 nauka dla rodziców.

Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych!

Składka z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona jest na Ojca Rekolekcjonistę.

Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zapisywać w zakrystii, udamy się do nich w poniedziałek od godz. 1000.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Głównym tematem Gościa Niedzielnego jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Tygodnik Niedziela podejmuje także ten temat, ukazując mechanizmy perfidnego i kłamliwego ataku na polskiego Papieża. Jest Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Ministranci rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 8 zł.

Przy wyjściu z kościoła, za ławkami, znajduje się skarbonka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel!

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjna zebraliśmy 8.800 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” złożone ofiary!

W Niedzielę Palmową organizujemy konkurs palm. Zachęcamy do wzięcia udziału, szczególnie dzieci i młodzież. Chętnych prosimy o zgłoszenia u Pani Katechetki.

Intencje Mszy św.  20.03 – 26.03. 2023

Uroczystość św. Józefa

7.00 + Teresa Kuźma – z int. Kazimiery i Czesława Pawlos

+ Adam Skowron – z int. siostry Zuzanny z rodziną

17.00 Rydzów: + Anna Smutek – z int. sąsiadów Jędrzejowskich
18.00 ++ Józef Józefa Tadeusz Pogoda, Jan Szady

+ Krzysztof Barszcz – z int. rodziców

Wtorek 7.00 + Janina Bąk – z int. bratowej z Mielca
17.00 Rydzów: + Marian Pogoda – z int. swata Stanisława
18.00 + Adam Zaręba – z int. Bożeny i Andrzeja Marzec

+ Maria Buczek – z int. wnuczki Katarzyny

Środa 7.00 + Andrzej Jakubowicz – z int. Elżbiety i Janusza Węgrzyn

+ Maria Dudek – z int. Anny i Edwarda Wilk

17.00 Rydzów: W int. ks. Józefa Baczyńskiego z okazji imienin – z int. mieszkańców Rydzowa
18.00 + Danuta Kokoszka – z int. siostry Janiny

+ Kazimierz Lączak – z int. sąsiadów Cieśla

Czwartek 18.00 + Andrzej Szymoniak – z int. syna Piotra

+ Maria Kieszek – z int. córki Ewy z rodziną

Piątek 7.00 + Paweł Midura – z int. brata Bogdana z rodziną
18:00 + Stanisława Wróbel w r. śmierci – z int. męża i dzieci

+ Stanisław Strzępka – z int. Krystyny Chmielowiec i rodziny Smacznych

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

18:00 + Anatol Bąk w r. śmierci – z int. żony i dzieci

+ Janina Bąk – z int. swatów Stachurskich

V Niedziela Wielkiego Postu  7.00 + Jan Jemioło
9.45 Rydzów: ++ Maria Marian Dudek – z int. dzieci
11.00 + Teofil Miodunka – z int. żony i dzieci

+ Stanisław Buś w 30 dniu po śmierci

15.00 + Emilia Stec w 23 r. śmierci – z int. syna Stanisława

Od 01 marca br. sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Kazimierę Gwizdak.