Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego obchodu tej uroczystości: wspólnej, rodzinnej wieczerzy połączonej z modlitwą, odczytaniem fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Prosimy także o zachowanie charakteru postnego tego dnia – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz od napojów alkoholowych. O północy Msza św. pasterzy tzw. Pasterka zarówno w Książnicach jak i w Rydzowie o godz. 2400. Składka z tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. w porządku niedzielnym. We wtorek święto św. Szczepana, w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1500.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień Starego Roku. W tym dniu o godz. 1500 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego wraz z Mszą św.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest Goś Niedzielny, a w nim dodatek – audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia” – odpowiedź na pytanie, dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Tygodnik Niedziela podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: dlaczego Bóg stał się człowiekiem? A także: kim byli krewi Chrystusa? Dodatkowo kalendarz ścienny na Nowy Rok. Dla dzieci jest Promyczek dobra.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Czesław Kubicki z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…