Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Zapraszamy do udziału w tych duchowych ćwiczeniach, w te dni Msze św. o godz. 730 i 1800, w Rydzowie o godz. 1700. We wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1400 do godz. 1800, natomiast w Rydzowie od godz. 1600 do godz. 1700. Zapraszamy na roraty w tym tygodniu codziennie o godz. 1800, zarówno we czwartek jak i w piątek, natomiast w sobotę roraty o godz. 700. Program rekolekcji można zabrać ze stolika za ławkami, znajduje się on także na stronie internetowej naszej parafii. Dziś w sposób szczególny na godz. 1500 zapraszamy młodzież. W poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców na naukę dla nich. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zapisywać w zakrystii. Jutro o godz. 1000 Msza św. dla chorych, po niej objazd chorych po domach.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego obchodu tej uroczystości: wspólnej, rodzinnej wieczerzy połączonej z modlitwą, odczytaniem fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Prosimy także o zachowanie charakteru postnego tego dnia – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz od napojów alkoholowych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy Msza św. pasterzy tzw. Pasterka zarówno w Książnicach jak i w Rydzowie o godz. 2400. Składka z tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest Goś Niedzielny, a w nim dodatek – modlitwa przed wieczerzą wigilijną. Tygodnik Niedziela podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: jak przeżyć święta Bożego Narodzenia, aby nie przegapić wielkiego daru jaki przynosi nam nowonarodzony Chrystus? Dodatkowo śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Dla dzieci jest Promyczek dobra.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Kazimiera Gwizdak z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  19.12 – 25.12. 2022

Poniedziałek 7.30 + Krystyna Więcław – z int. teściowej Antoniny Więcław
10.00 W int. chorych naszej parafii o potrzebne łaski dla nich
17.00 Rydzów: W int. ks. Dariusza z okazji imienin
18.00 ++ Maria Stanisław Żmuda

+ Stanisław Żola – z int. sąsiadów Piechota i Sienkiel

Wtorek 7.30 + Andrzej Jakubowicz – z int. żony i dzieci

+ Irena Pezda – z int. Janina i Jana Dul

17.00 Rydzów: + Władysława Węglarz – z int. członkiń róży św. Jadwigi
18.00 + Stefania Ludwik Zieliński

+ Kazimiera Gwizdak w 7 dniu po śm. – z int. synów z rodzinami

Środa 7.30 + Piotr Trojnacki – z int. brata Jerzego z żoną

W int. zmarłych cierpiących w czyśćcu

17.00 Rydzów: ++ Stefania Piotr Pazdro, synowie: Tadeusz, Jan, Józef
18.00 W int. Władysławy Warszawskiej – dzięk-błag.

+ Józef Pogoda – z int. syna Stanisława z rodziną

Czwartek 18.00 W int. Weroniki z okazji 18-tych urodzin – dzięk-błag.

+ Elżbieta Jemioło – z int. chrześnika Marka Padykuła

Piątek 7.00 + Danuta Kokoszka w 1 r. śmierci – z int. męża i dzieci z rodzinami
18.00 ++ Franciszek Zofia Szęszoł, Wojciech Maria Bawoł

+ Stanisława Szot – z int. wnuka Arkadiusza z rodziną

Sobota 7.00 + Stanisława Mądra – z int. rodziny Krawiec

+ Danuta Stachurska – z int. siostry Jadwigi z rodziną

24.00 Rydzów: + Adam Gancarz
Uroczystość Bożego Narodzenia  7.00 ++ Stanisława Stanisław Kwarciany w 7 r. śmierci
 9.00 ++ Ignacy Kobylarz, jego rodzice: Stefania Michał, brat Stanisław
9.45 Rydzów: ++ Franciszek Kaliński, syn Krzysztof
15.00 + Stanisław Dudzik – z int. rodziny

Od 15 grudnia br. ks. Piotr Dydo-Rożniecki, poza parafią, sprawuje Msze św. gregoriańskie za + Kazimierzem Pazdyk.