Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Pragniemy zwróćmy uwagę na to, jaką rolę w naszym życiu odgrywa Pismo święte i jak często sięgamy po Biblię? Dziś po każdej Mszy świętej będzie czytane Pismo święte. Zachęcamy do pozostania w kościele i wsłuchania się w Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można zabrać karteczkę z fragmentem Pisma św.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. artykuł o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę. Związane jest to z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. analiza problemu odrzucania wiary przez współczesnego człowieka – co jest przyczyną i dokąd ta droga prowadzi? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne.