W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz.,
Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kości.

Wszystkim solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Jutro 40. rocznica wybuchu stanu wojennego – dzień modlitw za ofiary systemu komunistycznego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie walcząc o wolność naszej Ojczyzny.

Ponawiamy zaproszenie na roraty codziennie o godz. 1700.

W przyszłą niedzielę – 19 grudnia – rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas na Święta Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. o godz. 700 i 1800 z nauką rekolekcyjną, w Rydzowie natomiast Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 1700. We wtorek spowiedź od godz. 1400 . W Rydzowie od godz. 1600 do godz. 1700. Rekolekcje poprowadzi O. Zachariasz – rekolekcjonista z Zakonu OO. Bernardynów z Tarnowa. Składka z wtorku i środy przeznaczona jest na Ojca Rekolekcjonistę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, a w nim kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o modlitwie Jezusowej. Ponadto w rocznicę stanu wojennego, z szacunkiem i uznaniem wspomnienie bohaterów naszej wolności. Tygodnik Niedziela podejmuje temat: jak budować poprawne relacje małżeńskie? Dodatkowo kalendarz na rak 2022. Dla dzieci jest Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj.

Przypominamy, iż od I niedzieli Adwentu istnieje możliwość nabywania opłatków na stół wigilijny. Opłatki można zabrać z kosza znajdującego się przy ołtarzu Matki Bożej. Przy tej okazji prosimy o ofiarę na całoroczne utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ministranci rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 7 zł.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Z góry składamy „Bóg zapałać” za ofiary i za zrozumienie.

W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Maria Bobulska z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu …”

Intencje Mszy św.  13.12 – 19.12. 2021

Poniedziałek 17.00 + Stefan Cieśla w 5 r. śmierci  – z int. syna Krzysztofa z rodziną

W int. zmarłych z rodzin: Kozik, Harsze, Żola