– w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata,
– w środę – wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, bpa
– w piątek –  wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

We wtorek rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach także o tej intencji modlitewnej, aby wszyscy chrześcijanie stanowili jedno. W piątek Dzień Babci, natomiast w sobotę Dzień Dziaka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia i polecamy naszej modlitewnej pamięci.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio – Księga Rodzaju i Wyjścia. W Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie: dlaczego my chrześcijanie wciąż jeszcze jesteśmy podzieleni i nie możemy wspólnie sprawować Eucharystii? Ponadto o nowych przepisach państwowych odnośnie cmentarzy i pochówku.

Zakończyliśmy sprawowanie Mszy świętych „kolędowych”. W związku z tym, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych Mszach św. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę rodzin naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Adam Skowron z Zawierzbia. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  17.01 – 23.01. 2022

Poniedziałek 17.00 + Kazimiera Błach w r. śmierci

++ Tadeusz Michalina Marek Janeczko w r. śmierci Tadeusza

Wtorek 17.00 ++ Stefania Jan Tomasiewicz, w r. śmierci Jana

+ Aniela Kulpa – z int. Teresy Fryc z mężem

Środa 7.00 + Stefania Wolak – z int. Heleny Wolak
13.00 Pogrzeb: + Adam Skowron
17.00 W int. pewnej rodziny – dzięk-błag.

+ Henryk Buczek – z int. wnuczki Olgi z rodziną

Czwartek 17.00 + Adam Skowron w 7 dniu po śmierci– z int. syna Zdzisława i Adama

+ Stanisław Dudzik z okazji urodzin – z int. rodziny

Piątek 7.00 + Eugenia Pawełek – z int. rodziny Kużdżałów
17.00 W int. Oskara – dzięk-błag.

+ Zofia Mroczek – z int. syna Romana z rodziną

Sobota 17.00 ++ Maria Jan Cuber – z okazji 30 r. śmierci Jana

+ Teodor Buś – z int. szwagra Mieczysława

III Niedziela zwykła  7.00 ++ Stefania Feliks Kania, syn Kazimierz w 11 r. śmierci – z int. żony i dzieci
9.45 Rydzów: + Anna Dragan w 1 r. śmierci
11.00 + Danuta Kokoszka w 30 dniu po śmierci – z int. dzieci z rodz.
15.00 + Stanisław Godek – z int. swata Franciszka Babiec

Od 1 stycznia br. sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Marię Dudek