– we wtorekwspomnienie św. Antoniego, opata,
– we czwartekwspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, bpa
– w sobotę –  wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

We wtorek rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach także o tej intencji modlitewnej. W sobotę Dzień Babci, natomiast w niedzielę Dzień Dziaka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia i polecamy ich naszej modlitewnej pamięci.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile z jego życia. W tygodniku Niedziela znajdziemy m.in. kilka słów o modlitwie: jak się modlić, co zrobić aby była ona skuteczna? Na te pytana odpowiada biblista ze wskazówkami Pisma Świętego.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

16 styczeń (poniedziałek), od godz. 1400 – Podleszany – od P. Cynarskich 402 do P. Wilk 409 B
– prawa strona

17 styczeń (wtorek), od godz. 1400 – Podleszany – od P. Stachurskich 397 A do P. Buziak 410 J
– lewa strona

19 styczeń (czwartek), od godz. 1400 – Podleszany – od P. Koba 268 do P. Żmuda 245E

21 styczeń (sobota) – od godz. 830 – od P. Burkiewicz do P. Głowacz nr 222

Przy wyjściu z kościoła, na stoliku za ławkami, w koszyku są karteczki z fragmentami Pisma św. Warto zabrać ze sobą jedna karteczkę, wychodząc z kościoła, niech ten fragment Pisma świętego będzie mottem na cały dzień i zachęta, aby częściej sięgać po Pismo święte.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na składkę inwestycyjną kwotę: 8.700 zł. Za ofiary i za życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Edward Pietras oraz + Kazimiera Brykała z Książnic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  16.01 – 22.01. 2023

Poniedziałek 7.00 ++ Krystyna Galińska w 3 r. śmierci, jej rodzice i teściowie – z int. męża
Wtorek 7.00 + Kazimiera Błach

+ Kazimiera Brykała w 7 dniu po śmierci – z int. rodziny

Środa 7.00 + Stanisława Mądra – z int. Grzegorza Kot z rodziną
17.00 W int. rodzin Mieczysława Kudła i Jacka Kut – dzięk-błag.
Czwartek 7.00 + Józef Pogoda – z int. wnuków Sylwii i Wojciecha
Piątek 7.00 + Piotr Trojnacki – z int. sąsiada Kubickiego
17.00 + Anna Dragan w 2 r. śmierci
Sobota 7.00 W int. Stanisława Buś z okazji Dnia Dziadka – z int. wnuczki Marii
III Niedziela zwykła  7.00 W int. parafii
 9.00 ++ Jadwiga Kazimierz Lączak, Maria Piotr Lączak ich dzieci i wnuki
9.45 Rydzów: + Maria Dereń w 3 r. śmierci – z int. córki Natalii z rodziną
11.00 + Stanisław Strzępka – z int. Kornelii i Emilii
15.00 ++ Bronisław Władysława Węglarz, córka Stanisława

Od 8 stycznia br. sprawowane są, poza parafią, Msze św. gregoriańskie za + Andrzeja Żmudę

Od poniedziałku, poza parafią, sprawowane są Msze św. za + Stanisław Adamczyk – 14 intencji mszalnych.