W tym tygodniu wspominamy: we czwartek – święto św. Kazimierza, królewicza. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 natomiast o godz. 19.00 młodzieżowa Droga Krzyżowa. Na to nabożeństwo w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. W Rydzowie Droga Krzyżowa o godz. 16.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.00 Droga Krzyżowa, później Gorzkie Żale i Msza święta. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy Grupę św. Faustyny o poprowadzenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa wielkopostne.

W tym roku w okresie Wielkiego Postu nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, w związku z tym, iż przed Odpustem parafialnym (27 czerwca br.) będziemy przeżywali renowację misji świętych w dniach od 23 do 26 czerwca br. W związku z powyższym prosimy wiernych o gorliwsze włączenie się w tym czasie w nabożeństwa wielkopostne. Prosimy także, aby sakramentu pokuty nie odkładać na ostatnią chwilę. Pół godziny przed każdą Mszą św. w ciągu tygodnia jest możliwość przystąpienia do spowiedzi.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. W pierwszy czwartek, przed Mszą św., różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające za grzechy całego świata. Zapraszamy na nie w sposób szczególny kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty we czwartek od godz. 16.00 zarówno w Książnicach jak i w Rydzowie. W piątek spowiedź także od godz. 16.00 w Rydzowie od godz. 15.30. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zapisywać w zakrystii. Udamy się do nich w piątek od godz. 13.00.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym in. kolejny odcinek rekolekcji z księdzem Franciszkiem Blachnickim. Ponadto o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. co papież Franciszek powiedział do nas w orędziu na tegoroczny Wilki Post? A także odpowiedź na pytanie: dlaczego św. Jan Paweł II jest tak bardzo atakowany w swojej Ojczyźnie? Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu.

Ministranci, przy wyjściu z kościoła, rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

Na stoliku, przy wyjściu z kościoła, znajdują się ulotki informujące o możliwości odpisania 1 % podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Wójcik z Goleszowa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  01.03 – 07.03.2021 r.

Poniedziałek 17.00 + Jan Gola w 20 r. śmierci

++ Jan Maria Żola, syn Józef

Wtorek 17.00 ++ Helena Stanisław Kazimierz Brykała, Franciszek Twardy

+ Helena Fryc, mąż Michał – z int. córki Janiny

Środa 7.00 + Kazimiera Graboś z okazji imienin, mąż Władysław
17.00 + Józefa Stachura – z int. Anny Łojek z rodziną

+ Kazimierz Wójcik

Czwartek 17.00 Rydzów: + Marian Dudek – z int. Urszuli i Aleksandra Brzyckich
17.00 ++ Kazimierz Teodozja Cieśla
Piątek 7.00 + Jan Tomczyk – z int. Zofii Babula z rodziną
16.30 Rydzów: ++ Józef Cecylia Jastrząb w r. śmierci Cecylii
17:00 W int. Ireny o Boże błog. i potrzebne łaski w leczeniu – z int. syna
Sobota 17:00 W intencjach o jakie prosiła Matka Boża w Fatimie

+ Józef Jastrząb – z int. rodziny Soboń i Krzysztofik

III Niedziela Wielkiego Postu  7.00 W int. parafii
 9.00 + Karolina Jeż w r. śmierci – z int. rodziny
9.45 Rydzów: ++ Franciszek Kaliński, syn Krzysztof
11.00 ++ Józefa Piotr Kaczor w 11 r. śmierci Józefy
15.00 W int. Julii z okazji 18-tych urodzin – dzięk-błag.

Od 13 marca będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za + Zofia Mroczek