W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce wraz z Dziełem Pomocy Misjom „Ad Gentes” zaprasza nas do modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarek i misjonarzy. Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Raz jeszcze przywołujemy prawdę, bliską sercu Ojca Świętego Benedykta XVI, że kto wierzy nigdy nie jest sam. Dzisiaj ofiarami do puszki wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700, natomiast o godz. 1900 młodzieżowa Droga Krzyżowa. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1400. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy Grupę św. Faustyny o poprowadzenie Drogi Krzyżowej.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota marca. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź we czwartek i w piątek od godz. 1600; natomiast w Rydzowie we czwartek i w piątek od godz. 1500. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, zmiana tajemnic różańcowych. Do chorych udamy się w piątek od godz. 900.

W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 1900 zapraszamy uczniów klas ósmych i siódmych w ramach ich przygotowani do sakramentu bierzmowania.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł poświęcony wytrwałej modlitwie, oraz roli braci zakonnych we wspólnocie Kościoła. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tym, czym jest post, wyrzeczenie? Ponadto: o co walczą protestujący rolnicy? Jest także Promyczek dobra dla dzieci.

Na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich, szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu.

Można już nabywać baranki wielkanocne w cenie 8 zł.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Marian Stachura z Goleszowa. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…