Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 1700 natomiast o godz. 1900 młodzieżowa Droga Krzyżowa. W Rydzowie Droga Krzyżowa o godz. 1600. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 Droga Krzyżowa, później Gorzkie Żale i Msza święta. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy Grupę św. Faustyny o poprowadzenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne.

W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 700 i o godz. 1700.

W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV niedzielę Wielkiego Postu, zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski i wygospodarowania czasu na udział w tych ćwiczeniach duchowych. Prosimy także, aby sakramentu pokuty nie odkładać na ostatnią chwilę. Pół godziny przed każdą Mszą św. w ciągu tygodnia jest możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. historie uchodźców ukraińskich przybywających do Polski. A w wielkopostnym cyklu – grzech chciwości. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. w dziewiątą rocznicę wyboru papieża Franciszka o mocnych i słabych stronach jego pontyfikatu. Ponadto w dodatku „Dobre rady”: jak leczyć zaćmę? Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie. Nasza parafia powinna, w ramach tejże pomocy, zrobić przynajmniej sześć paczek (jedna około 15 kg). Rodziny, które chciałyby wspomóc tą akcję, prosimy o zgłaszanie się w Kancelarii Parafialnej, gdzie można zabrać gotowe kartony, oraz listę produktów do umieszczenia w tejże paczce.

Na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu.

Ministranci, przy wyjściu z kościoła, rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 7 zł.

Na stoliku, przy wyjściu z kościoła, znajdują się ulotki informujące o możliwości odpisania 1 % podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Intencje Mszy św.  14.03 – 20.03. 2022

Poniedziałek 17.00 + Stanisław Godek – z int. swatowej Malec

+ Czesław Ptaszek – z int. rodziny Piłat

Wtorek 17.00 + Zofia Mroczek – z int. wnuczki Magdaleny

+ Bronisława Kopacz – z int. wnuka Bartka

Środa 7.00 + Helena Tokarz – z int. wnuka Grzegorza z rodziną
17.00 + Krystyna Wójcik – z int. syna Roberta z rodziną

+ Józef Cichoń – z int. córki Wiesławy z rodziną

Czwartek 17.00 + Jan Szot – z int. rodziny Kędzior

+ Zbigniew Wróbel – z int. żony

Piątek 7.00 + Tadeusz Kosiński – z int. Izabelli Kosińskiej i rodziny Polińskich
16.00 Rydzów: + Konstantyna Dragan – z int. rodziny Guzda i Działo
17.00 ++ Zuzanna Józef Jastrząb – z int. córki z rodziną

+ Jagoda Mazur – z int. dziadków Władysławy i Józefa Mazur

Uroczystość św. Józefa

7:00 + Władysława Babula – z int. córki Małgorzaty z rodziną
15.00 Chrzest: Miłosz Bania
17.00 ++ Maria Józef Pogoda, Józefa Jan Fitał

++ Stanisława Pękalska, córka Halina, Martyna Szymon Szewczyk

III Niedziela Wielkiego Postu  7.00 ++ Maria Władysław Godek, syn Józef, Marek, Grzegorz, Jan Roczniak, syn Bogusław, Genowefa Józef Duduś
 9.00 W int. ks. Józefa Baczyńskiego z okazji imienin – z int. grupy modlitewnej Margaretki
9.45 Rydzów: + Marek Szyfner – z int. rodziny
11.00 + Jan Kmieć w 10 r. śmierci – z int. syna Łukasza

Od 20 lutego ks. Piotr Dydo-Rożniecki w Kazachstanie będzie sprawował Msze św. gregoriańskie za + Teresę Kuźma

Od poniedziałku będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie:

1. + Zofia Nieradka
  2. + Władysława Węglarz
  3. + Halina Cieśla

Ponadto 14 Mszy św. za + Kazimierzem Lączakiem.