W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorekwspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz.,
Środawspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kości.

Wszystkim solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

We wtorek 41. rocznica wybuchu stanu wojennego – dzień modlitw za ofiary systemu komunistycznego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie walcząc o wolność naszej Ojczyzny.

Ponawiamy zaproszenie na roraty codziennie o godz. 1700.

W przyszłą niedzielę – 18 grudnia – rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas na Święta Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 1500 nauka dla młodzieży. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. o godz. 730 i 1800 z nauką rekolekcyjną, w Rydzowie Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 1700. W poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka dla rodziców – serdecznie zapraszamy. W poniedziałek na godz. 1000 zapraszamy chorych, samotnych na Mszę św. z nauką. Po tej Mszy św. objazd chorych po domach – udamy się do tych wszystkich, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy o zapisy w zakrystii. We wtorek spowiedź od godz. 1400 do 1800 – przerwa od 1600 do 1630. W Rydzowie spowiedź od godz. 1600 do godz. 1700. Rekolekcje poprowadzi O. Zenon Burdak – rekolekcjonista z Zakonu OO. Bernardynów z Dukli. Składka z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona jest na Ojca Rekolekcjonistę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, a w nim „Radość, czyli nawyk życia chwilą obecną” trzeci odcinek cyklu adwentowego „Gościa Niedzielnego” na niedzielę Gaudete. Tygodnik Niedziela podejmuje temat: „Jak komunikować się z dziećmi i młodzieżą w domu oraz szkole?” a także dodatek „Katolik w państwie” czyli po co nam konkordat, dla dzieci jest Promyczek dobra.

Przypominamy, iż od I niedzieli Adwentu istnieje możliwość nabywania opłatków na stół wigilijny. Opłatki można zabrać z kosza znajdującego się przy ołtarzu Matki Bożej. Przy tej okazji prosimy o ofiarę na całoroczne utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ministranci rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 9 zł.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Z góry składamy „Bóg zapałać” za ofiary.

Intencje Mszy św.  12.12 – 18.12. 2022

Poniedziałek 17.00 W int. zmarłych wypominanych w naszym kościele

++ Maria Juźwiak w 17 r. śmierci, mąż Władysław w 45 r. śmierci – z int. córki z rodziną

Wtorek 17.00 ++ Cecylia Eugeniusz Lipa, Katarzyna Stanisław Lipa – int. dzieci

++ Anna Stanisław Cisło

Środa 7.00 ++ Władysław Stefania Antonina Kozik
17.00 + Elżbieta Jemioło – z int. swatów ze Smoczki

Zmarli w czyśćcu cierpiący

Czwartek 17.00 + Cecylia Bereza

++ Stanisław Żola w r. śmierci, jego rodzice: Wacław, Józefa

Piątek 7.00 Zmarli z rodziny: Kozik, Harsze, Tabisz
17.00 ++ Zofia Mroczek w 2 r. śmierci, mąż Sylwester

++ Władysław Kazimiera Kopacz w 28 r. śmierci Władysława

Sobota 7.30 Rydzów: + Władysława Węglarz – z int. córki Albiny z rodziną
17.00 ++ Krystyna Józef Węglarz, Maria Michała Mądry, Grzegorz Krówka

++ Anna Franciszek Cisło, syn Franciszek

IV Niedziela

Adwentu

7.00 + Wiesław Graboś w 6 r. śmierci

W int. ks. Dariusza z okazji imienin – dzięk-błag. – z int. grupy modlitewnej Margaretki

9.45 Rydzów: W int. ks. Dariusza z int. mieszkańców Rydzowa
11.00 ++ Edward Kopacz w 27 r. śmierci, żona Bronisława

Chrzest: Aleksander Indyk

15.00 ++ Jan Węglarz, Jan Kilian, Danuta Hryniak, Janina Zdzisław Zawisza

Od 17 listopada, poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Tomasza Janeczko.

Od 15 grudnia br. ks. Piotr Dydo-Rożniecki, poza parafią, będzie sprawował Msze św. gregoriańskie za + Kazimierzem Pazdyk.