W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja
Środawspomnienie św. Ambrożego, bpa i dok. Kości.,
Czwartekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Dziś Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek na ten cel. We czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze św. o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700. Od godz. 1200 do 1300 godzina łaski dla świata. W tym czasie nasza świątynia będzie otwarta dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjść i pomodlić się. We wtorek przed mszą św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Ponawiamy zaproszenie do uczestnictwa, w okresie Adwentu, w Mszach świętych roratnich codziennie o godz. 1700. Zaproszenie to w sposób szczególny kierujemy do dzieci i młodzieży.

W piątek na roraty zapraszamy uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do bierzmowania. Natomiast w sobotę dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami.

W IV niedzielę Adwentu – 18 grudnia br. – rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Program rekolekcji w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, a w nim m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga , nie wierząc w Kościół? Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje m.in. temat: jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu? Ponadto wywiad z abp. Mieczysławem Mokrzyckim odnośnie sytuacji na Ukrainie, oraz pomocy Kościoła katolickiego dla uchodźców. Dodatkowo gratis kolorowanki dla dzieci. Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj.

Przypominamy, iż od I niedzieli Adwentu istnieje możliwość nabywania poświęconych opłatków na stół wigilijny. Opłatki można zabrać z kosza znajdującego się przy ołtarzu Matki Bożej. Przy tej okazji prosimy o ofiarę na całoroczne utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ministranci rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 9 zł.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele. Z góry składamy „Bóg zapałać” za ofiary i za życzliwość!

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Surdej z Bożej Woli. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  5.12 – 11.12. 2022

Gaudete

9.00 ++ Józefa Franciszek Pakłos – z int. wnuczki z rodziną
9.45 Rydzów: + Grażyna Serafin – z int. męża z dziećmi
11.00 ++ Antonina Michał Cisło, syn Edward, żona Władysława – z int. wnuka Romana Cisło z rodziną
15.00 ++ Władysław Maria Godek, syn Józef, Marek Grzegorz Jan Roczniak syn Bogusław, Genowefa Józef Duduś

Od 17 listopada, poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Tomasza Janeczko.

Od 15 grudnia br. ks. Piotr Dydo-Rożniecki, poza parafią, będzie sprawował Msze św. gregoriańskie za + Kazimierzem Pazdyk.