W ubiegłym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy szafarzy Komunii św. o poprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły poświęcone modlitwie – dzisiaj znaczenie wytrwałości w modlitwie, jak się nie zniechęcić w rozmowie z Bogiem? Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. rozmowa ze specjalnym wysłannikiem papieża ds. misji pokojowej na Ukrainie kard. Matto Zuppi – analizuje on obecna sytuację wojenną na Ukrainie. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci.

Przypominamy, iż na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu.

Przy wyjściu z kościoła, na stoliku, znajdują się ulotki informujące o możliwości odpisania 1,5% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Można nabywać już baranki wielkanocne w cenie 8 zł.

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu organizuje Katechizację przedmałżeńską w formie warsztatów dla par narzeczonych terminie 9-10 marca br. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy kwotę: 9.400 zł. Za ofiary, życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”!