W ubiegłym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 droga krzyżowa, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy szafarzy Komunii św. o poprowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej.

W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.

W piątek, 11 marca br. o godz. 1800, bp Artur Ważny – biskup pomocniczy naszej diecezji, dokona poświęcenia odnowionych stacji drogi krzyżowej w naszej świątyni, po czym odprawi nabożeństwo drogi krzyżowej, a następnie podczas Mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych z naszej parafii.

We wtorek, w środę i we czwartek triduum dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy ich na Mszę św. o godz. 1700 później konferencja dla nich.

W sobotę na Mszę św. zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Gość Niedzielny w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę – analizy, komentarze i opisy obecnej sytuacji w tym kraju. Ponadto cykl wielkopostny pod hasłem: „Droga do wolności”. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy także mi.in. o dramacie ludzi na Ukrainie – rozmowa z biskupem Witalijem Krywyckim – ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Przypominamy, iż na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu. Księga ta będzie wystawiona na ołtarzu przez cały czas Wielkiego Postu.

Przy wyjściu z kościoła, na stoliku, znajdują się ulotki informujące o możliwości odpisania 1 % podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na spłacenie prac związanych z okuciem gzymsów wokół prezbiterium. Za ofiary i życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Andrzej Szymoniak z Wólki Książnickej, oraz + Maria Kieszek z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  7.03 – 13.03. 2022

Poniedziałek 13.30 Pogrzeb: + Maria Kieszek
17.00 ++ Józefa Józef Tadeusz Pogoda, Jan Szady

+ Karolina Jeż w 13 r. śmierci – z int. rodziny

Wtorek 17.00 + Halina Cieśla w 30 dniu po śmierci – z int. córek Celiny i Elżbiety z rodzinami

+ Andrzej Szymoniak w 7 dniu po śmierci – z int. żony

Środa 7.00 + Krzysztof Barszcz z okazji 7 dnia po śmierci – z int. rodziców i braci
17.00 W int. Karoliny z okazji urodzin – dzięk-błag. – z int. męża, rodziców i rodzeństwa

+ Janusz Serafin w r. śmierci

Czwartek 17.00 W int. Marii z okazji 70-tych urodzin – dzięk-błag.

++ Józefa Białoń w 1 r. śmierci, Zofia Józef Henryk Białoń

Piątek 7.00 W int. pewnej osoby z okazji 80-tych urodzin – dzięk-błag.

+ Maria Kieszek w 7 dniu po śm. – z int. córki Małgorzaty z rodz.

18:00 W int. kandydatów do sakramentu bierzmowania
Sobota 17:00 + Bronisława Kopacz – z int. syna Tomasza z rodziną

+ Eugeniusz Oskroba w r. śmierci

II Niedziela Wielkiego Postu  7.00 ++ Franciszka Klaus, mąż Jan, syn Tadeusz, wnuczek Grzegorz
 9.00 ++ Stefania Józef Dul w r. śmierci Józefa
9.45 Rydzów: + Szczepan Podolski – z int. Dyrekcji szkoły i Rady Rodziców ze Szkoły w Rydzowie
15.00 ++ Wanda Czesław Kozik, córka Irena

Od 20 lutego ks. Piotr Dydo-Rożniecki w Kazachstanie będzie sprawował Msze św. gregoriańskie za + Teresę Kuźma

Od poniedziałku będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie:

1. + Zofia Nieradka
  2. + Władysława Węglarz
  3. + Halina Cieśla

Ponadto 14 Mszy św. za + Kazimierzem Lączakiem.