W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła,
Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.,
Sobota – wspomnienie św. Barbary, męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa, w okresie Adwentu, w Mszach świętych roratnich codziennie o godz. 1700. Zaproszenie to w sposób szczególny kierujemy do dzieci i młodzieży szkolnej. Przyszła niedziele to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek przeznaczona jest na ten cel.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia. Spowiedź w Książnicach, we czwartek i w piątek, od godz. 1600. W Rydzowie spowiedź od godz. 1530, później o godz. 1600 Msza św. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. Dla uczniów klas siódmych i ósmych uczestnictwo w tych nabożeństwa jest obowiązkowe. W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i na zmianę tajemnic różańcowych. Na to nabożeństwo w sposób szczególny zapraszamy dzieci I Komunijne. W piątek od godz. 900 objazd chorych, prosimy o zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, a w nim m.in. reportaż o sytuacji na wschodniej granicy z perspektywy mieszkańców tychże terenów. Ponadto dodatek specjalny: kalendarz ścienny na rok 2022. Natomiast w tygodniku Niedziela adwentowe inspiracje: na co oczekuję w Adwencie? Jak przeżyć ten szczególny czas? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj.

Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym od dziś istnieje możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny. Opłatki zostały poświęcone, można je zabrać z kosza znajdującego się przy ołtarzu Matki Bożej. Przy tej okazji prosimy o ofiarę na całoroczne utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Dziękujemy za zrozumienie i za życzliwość. Za ofiary z góry składamy „Bóg zapłać”. Można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł.

W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać sianko wigilijne. Dobrowolną ofiarą, złożoną przy tej okazji, wesprzemy grupę młodzieżową z naszej parafii.

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 8.300 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Intencje Mszy św.  29.11 – 5.12. 2021

Poniedziałek 17.00 + Maria Kobos w 1 r. śmierci

++ Stanisław Żmuda w 30 r. śmierci, żona Maria

+ Zofia Glica – z int. Genowefy i Feliksa Dereń