W ubiegłym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy szafarzy Komunii św. o poprowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej.

W przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. We czwartek różaniec przed Mszą św. o powołania kapłańskie i zakonne. Natomiast w piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź we czwartek i w piątek od godz. 1600; natomiast w Rydzowie we czwartek i w piątek od godz. 1500. W pierwszy piątek na nabożeństwo zapraszamy w sposób szczególny uczniów klas siódmych i ósmych – kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, zmiana tajemnic różańcowych. Chorych, którzy w pierwszy piątek chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii – udamy się do nich od godz. 900.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszników. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. podsumowanie polskiej pomocy, ogarniętej wojną Ukrainie. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Przypominamy, iż na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu. Księga ta będzie wystawiona na ołtarzu przez cały czas Wielkiego Postu.

Przy wyjściu z kościoła, na stoliku, znajdują się ulotki informujące o możliwości odpisania 1,5 % podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 1700. Serdecznie zapraszam!

Dnia 22 kwietnia br. (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy w zakrystii do 19 marca br. Koszt 160 zł od osoby (w cenie: przejazd autokarem, bilety wstępu, przewodnik, obiad).

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Dorota Zaczek, pochodząca z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  27.02 – 5.03. 2023

Poniedziałek 17.00 + Danuta Stachurska – z int. syna Bartłomieja z rodziną

+ Maria Bobulska – z int. syna Mirosława

Wtorek 17.00 + Piotr Hajec w 4 r. śmierci – z int. żony i dzieci

+ Stanisław Strzępka – z int. Pani Pazdyk z rodziną

Środa 7.00 ++ Kazimiera Graboś, mąż Władysław
17.00 + Kazimiera Gwizdak – z int. uczestników pielgrzymek parafialnych

+ Irena Pezda – z int. Zofii Graniczka z synem Tomaszem5

Czwartek 16.00 Rydzów: ++ Helena Piotr Boroń
17.00 + Helena Fryc z okazji imienin – z int. córki Stanisławy z rodziną

+ Adam Zaręba – z int. rodziny Kwaśniewskich

Piątek 7.00 ++ Helena Stanisław Kazimierz Brykała, Franciszek Twardy
16:00 Rydzów: + Anna Smutek – z int. Haliny i Mariana Dolot
17.00 ++ Stefania Antoni Madej, syn Tadeusz
Sobota 17:00 ++ Jadwiga Kazimierz Lączak

+ Kazimierz Pazdyk z okazji urodzin i imienin – z int. żony i dzieci

II Niedziela Wielkiego Postu  7.00 ++ Emilia Józef Lączak, Maria Władysław Kulig, wnuczek Krzysztof
 9.00 + Kazimiera Gwizdak z okazji imienin – z int. koleżanek
9.45 Rydzów: ++ Teresa Mieczysław Kmieć, synowie: Czesław Tadeusz Stanisław Krzysztof
11.00 ++ Bronisława Kopacz w 2 r. śmierci, mąż Edward

Od 01 marca br. będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za + Kazimierę Gwizdak.