– w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,
– we czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, męcz.,
– w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prez.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Codziennie po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych.

Przypominamy, iż w tym roku – podobnie jak w poprzednim – na mocy reskryptu Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad będzie można zyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych pod zwykłymi warunkami; tj. sakramentalna spowiedź, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Wierzę w Boga Ojca…, Ojcze nasz…, oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego, np. Zdrowaś Maryjo…. Każdego dnia można zyskać odpust za jednego zmarłego wypełniając w/w warunki i nawiedzając cmentarz. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości, tego szczególnego przywileju udzielonego przez papieża.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej, oraz dlaczego papież Franciszek ustanowił Dzień Ubogich. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o tym jak dziś w XXI wieku budować szczęśliwe życie małżeńskie, które prowadzi całą rodzinę do świętości. Ponadto można przeczytać o wspólnocie św. Idziego, która działa w całym Kościele. Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki do puszek środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka ta odbędzie się w przyszłą niedzielę.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na spłatę renowacji stacji drogi krzyżowej. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary!

Bardzo prosimy, aby chryzantemy z grobów, składać na starym cmentarzu – za pojemnikiem na szkło, natomiast na nowym cmentarzu – za pojemnikiem na odpady plastikowe. Natomiast pozostałe odpady prosimy wrzucać do koszów zgodnie z przeznaczeniem. Prosimy o zrozumienie i zachowywanie porządku na obydwu cmentarzach.

Intencje Mszy św.  15.11 – 21.11. 2021

Poniedziałek 17.00 ++ Maria Józef Cichoń i ich rodzice – z int. córki Wiesławy

+ Bożena Kukiełczak w 3 r. śmierci

Wtorek 17.00 + Zdzisław Pełka – z int. Joanny Krępa z rodziną