– we wtorek –  święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie,
– w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap.
– we czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa.
– w piątek – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.,
– w sobotę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

We czwartek Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach, szczególnie w tym dniu, o naszej Ojczyźnie. W piątek spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klas ósmych. Codziennie po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych.

W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to Światowy Dzień Ubogich.

Przypominamy, iż w tym roku – podobnie jak w poprzednim – na mocy reskryptu Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad będzie można zyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych pod zwykłymi warunkami; tj. sakramentalna spowiedź, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Wierzę w Boga Ojca…, Ojcze nasz…, oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego, np. Zdrowaś Maryjo…. Każdego dnia można zyskać odpust za jednego zmarłego wypełniając w/w warunki i nawiedzając cmentarz. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości, tego szczególnego przywileju udzielonego przez papieża.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym co dla nas znaczy polskość, ponadto opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o duchowych ojcach niepodległości – ludziach Kościoła, którzy włożyli duży wkład w odbudowę odrodzonej Polski. Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Buczek, oraz + Teresa Kuźma z Podleszan. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  8.11 – 14.11. 2021

Poniedziałek 14.30 Pogrzeb: + Maria Buczek
17.00 ++ Maria Józef Górak, ich rodzice – z int. syna Edwarda