Rocznica poświęcenia własnego kościoła

– we czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte, przed południem, w porządku niedzielnym. Po południu Msza św. w kaplicy cmentarnej o godz. 1400. Po Mszy świętej procesja na stary cmentarz i różaniec za zmarłych. Prosimy o zachowanie zaleceń sanitarnych, tj. maseczki, odpowiedni odstęp. Zbiórka do puszek w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu ks. Rektora z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary!

We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz.: 700, 1800. W Rydzowie o godz. 1700. Po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. We czwartek różaniec przed Mszą św. o powołania kapłańskie i zakonne. Natomiast w piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek po nabożeństwie procesja różańcowa na stary cmentarz, zapraszamy wszystkich a w szczególności uczniów klas VII i VIII – kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, w sposób szczególny zaproszenie to kierujemy do dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Chorych, którzy w pierwszy piątek skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii. Udamy się do nich od godz. 1300.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, za mocy reskryptu Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad – a nie tylko w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – będzie można zyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych pod zwykłymi warunkami; tj. sakramentalna spowiedź, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Wierzę w Boga Ojca…, Ojcze nasz…, oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego, np. Zdrowaś Maryjo…. Każdego dnia można zyskać odpust za jednego zmarłego wypełniając w/w warunki i nawiedzając cmentarz. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości, tego szczególnego przywileju udzielonego przez papieża.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym jak dobrze przygotować się na śmierć, czyli na wieczność. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o tym jak skutecznie zyskać odpust dla zmarłych? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy wypominkach rocznych dopisać godzinę, przed którą Mszą św. mają one być czytane.

Intencje Mszy św.  1.11 – 7.11. 2021

Uroczystość Wszystkich Świętych

7.00 ++ Maria Franciszek Łopata, zmarli z rodziny
9.00 ++ Michał Helena Fryc – z int. córki Krystyny