Rocznica poświęcenia własnego kościoła

– w czwartekwspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte, przed południem, w porządku niedzielnym. Po południu Msza św. w kaplicy cmentarnej o godz. 1400. Po Mszy świętej procesja na stary cmentarz i różaniec za zmarłych. Zbiórka do puszek w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu ks. Rektora z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary!

W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz.: 700, 1800. W Rydzowie o godz. 1700. Po każdej Mszy świętej różaniec z wypominkami za zmarłych. Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa za zmarłych. Zapraszamy do włącznie się w tą modlitwę.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. We czwartek różaniec przed Mszą św. o powołania kapłańskie i zakonne. Natomiast w piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim – tradycyjnie – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w piątek w Rydzowie od godz. 1500, natomiast w Książnicach od godz. 1600. W pierwszy piątek po nabożeństwie procesja różańcowa na stary cmentarz z modlitwą za zmarłych; zapraszamy wszystkich, a w szczególności uczniów klas VII i VIII – kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych. Chorych, którzy w pierwszy piątek chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii. Udamy się do nich od godz. 900.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych; tj. od 1 do 8 listopada – będzie można zyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych pod zwykłymi warunkami; tj. sakramentalna spowiedź, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Wierzę w Boga Ojca…, Ojcze nasz…, oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego, np. Zdrowaś Maryjo…. Każdego dnia można zyskać odpust za jednego zmarłego wypełniając w/w warunki i nawiedzając cmentarz. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości i przyjść z pomocą wiernym zmarłym pokutującym w czyśćcu.

Zachęcamy, aby sięgnąć po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym możemy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania odnośnie wieczności: czym jest niebo, piekło? Kto idzie do czyśćca? Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. odpowiedź na pytanie: co dzieje się z człowiekiem w chwili śmierci? Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy wypominkach rocznych dopisać godzinę, przed którą Mszą św. mają one być czytane.

W ubiegłą niedzielę do Rady Parafialnej zostały wybrane następujące osoby: Krzysztof Strzępka, Krzysztof Wilk, Jacek Kopeć, Patrycja Szatan, Adam Krakowski, Paweł Łoin, Ireneusz Mroczka, Leon Piechota, Marian Pieróg, Eugeniusz Żala.

Nowowybranych członków Rady Parafialnej zapraszam w przyszłą niedzielę 06 listopada br. na spotkanie o godz. 1700 na plebanii.

Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję poprzedniej Radzie Parafialnej za zaangażowanie, poświęcony czas dla naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Kazimierz Pazdyk z Bożej Woli i + Tomasz Janeczko z Goleszowa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  31.10 – 6.11. 2022

Poniedziałek 17.00 + Andrzej Jakubowicz – z int. Magdaleny i Roberta Ignas z rodz.

++ Maria Jan Kwaśniowski w r. śmierci

Wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych 7.00 + Ryszard Lechowicz – z int. rodziny
9.00 ++ Helena Michał Fryc – z int. córki Krystyny

9.45 Rydzów: ++ Franciszek Kaliński, syn Krzysztof