– w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,
– w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.,
– w sobotę – św. Jadwigę Śląską,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich patronów.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 1700, dzieci, młodzież oraz dorosłych. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie nabożeństw różańcowych. W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 1800.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o rozpoczynającym się Rzymie Synodzie Biskupów. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. artykuł poświęcony skuteczności modlitwy różańcowej – świadectwo m.in. św. Piusa V, św. Jana Pawła II. Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne, a także kalendarze ścienne na nowy rok.

W następnym tygodniu zostaną wymienione rynny na kościele – w górnej części – w związku z tym, iż są już bardzo nieszczelne i woda wlewa się w ściany kościoła. Dwa lata temu zostały wymienione dolne rynny, konieczne jest jeszcze wymienienie górnych rynien.

Organizujemy wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę do Krzyżtoporu i Sandomierza w dniu 23.10.2021 (sobota). Koszt 130 zł, w tym przewodnik, autokar, oraz obiad. Zapisy i wpłaty do 17 października.

Policja w Mielcu apeluje do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności, w związku z nasilającymi się oszustwami, szczególnie dotyczy on osób starszych.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Stanisław Strzępka z Książnic. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Intencje Mszy św.  11.10 – 17.10. 2021

Poniedziałek 17.00 + Zofia Białoń w 30 dniu po śmierci – z int. dzieci z rodzinami

+ Józef Bąk – z int. kolegów syna Dariusza z PZL Mielec

Wtorek 17.00 + Stanisław Jeż w r. śmierci – z int. rodziny

++ Helena Ślubowska w 6 r. śmierci, syn Ryszard, Antonina Brykała, Józef Stachura

+ Stanisław Strzępka w 7 dniu po śmierci – z int. bratowej

Środa 7.00 + Stanisław Dudzik – z int. wnuczki Sabiny
18.00 W int. róży Marii Godek – dzięk-błag. oraz za zmarłe członkinie

W intencji Pauliny o łaskę zdrowia

+ Wojciech Węgrzyn – z int. rodziny Zawierucha

Czwartek 17.00 ++ Maria Jan Kwaśniowski w r. śmierci

+ Zdzisław Pełka – z int. siostry Haliny i siostrzeńca Andrzeja

+ Janina Graniczka – z int. wnuczki Joanny z rodziną

Piątek 7.00 + Tadeusz Klaus – z int. szwagierki Emilii Cisło z rodziną
17.00 + Franciszek Kudła w r. śmierci

++ Kazimierz Mądry w 8 r. śmierci, rodzice: Aniela, Władysław

+ Czesław Babula – z int. swatów Ostrowskich

Sobota 15.00 Chrzest: Dominika Guzda
17.00 + Anna Smutek w 30 dniu po śmierci – z int. syna Krzysztofa

+ Anna Wiącek – z int. Stanisława Gola

+ Maria Smaczna – z int. rodziny Padykuła

XXIX Niedziela zwykła 7.00 + Waldemar Pawłowski w 4 r. śmierci – z int. rodziny
9.00 + Jadwiga Lączak

+ Zofia Glica – z int. rodziny Piwniców

9.45 Rydzów: ++ Jan Węglarz, Jan Kilian, Janina Zawisza, Danuta Hryniak

+ Stanisława Antończyk – z int. brata z rodziną

Chrzest: Oliwier Sypek

15.00 ++ Józef Janusz Serafin, Grażyna Wiecha

Od 1. października br. ks. Artur Zaucha rozpoczyna Msze św. gregoriańskie + Marię Pogoda.