– w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezb.,
– we czwartek – św. Hieronima, prezb.,
– w piątek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus,
– w sobotę – świętych Aniołów Stróżów

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich patronów.

W piątek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Serdecznie zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca, szczególnie w październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Od października Msze św. o godz. 1700, później nabożeństwo różańcowe.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota października. Spowiedź we czwartek od godz. 1700, w piątek od godz. 1600. W Rydzowie spowiedź od godz. 1600 zarówno we czwartek, jaki i w piątek. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci i młodzież. Zaproszenie to w sposób szczególny kierujemy do kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii. Udamy się do nich w piątek od godz. 1300.

Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona inwentaryzacja starego cmentarza parafialnego w Książnicach, w związku z tym iż jest on bardzo zaniedbany. Dlatego zwracamy się z prośbą o kontakt z Kancelarią Parafialną w Książnicach do 30 listopada br. tych wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na tymże cmentarzu, ale nie chcą ich dalej utrzymywać – opiekować się nimi. Groby pozostawione bez opieki zostaną usunięte, zgodnie z przepisami państwowymi odnośnie cmentarzy oraz zgonie z instrukcją o cmentarzach parafialnych w diecezji tarnowskiej. Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. Przy tej okazji prosimy o poinformowanie innych osób, które są zainteresowane tą sprawą.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielny m.in. wywiad z prowincjałem polskich dominikanów O. Pawłem Kozackim, a także o pielgrzymce papieża Franciszka na Słowację. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o tym dlaczego obraża się dzisiaj uczucia religijne katolików? Jaka jest skala tego problemu i jak mu skutecznie przeciwdziałać? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Marian Pogoda z Podleszan. Plećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Intencje Mszy św.  27.09 – 3.10. 2021

Poniedziałek 18.00 + Janina Graniczka – z int. wnuczki Dominiki z rodziną

W pewnej intencji

Wtorek 14.00 Pogrzeb: + Marian Pogoda
18.00 + Czesław Babula – z int. sąsiadów Stachurskich

++ Teresa Józef Pogoda – z int. córki

Świętych Archaniołów

7.00 W int. Mai Ceavard – dzięk-błag.
18.00 ++ Franciszek Kula w r. śmierci, żona Janina

++ Michał Pazdyk z okazji imienin, Andrzej Katarzyna Pazdyk

Czwartek 17.00 Rydzów: + Paweł Szostek – z int. cioci Elżbiety
18.00 + Anna Wiącek – z int. szwagra Mariana z rodziną

+ Maria Smaczna – z int. wnuczki Eweliny i wnuka Jakuba

+ Henryk Fajerski – z int. sąsiadów

Piątek 7.00 + Zofia Glica- z int. Barbary i Macieja Pietryka
17.00 Rydzów: ++ Józef Henryk Józefa Białoń
17.00 + Janina Graniczka– z int. wnuczki Małgorzaty z rodziną

+ Marian Pogoda w 7 dniu po śmierci – z int. żony

Sobota 14.00 Chrzest: Hubert Cebula, Filip Cebula
17.00 + Stanisława Mądra w 30 dzień po śmierci – z int. córki

+ Stanisława Antończyk – z int. syna Ryszarda z wnuczką Oliwią

+ Jan Tomczyk – z int. Marii Kilian, Teresy i Ryszarda Kuźma

XXVII Niedziela zwykła 7.00 ++ Maria Jan Feliks Smaczny, w r. śmierci Marii
9.00 ++ Józefa Karol Kwaśniowski – z int. Stanisława z rodziną

+ Józef Stachura – z int. Kazimierza Lonczaka

9.45 Rydzów: + Jan Bisowski w 5 r. śmierci – z int. syna Stanisława

++ Anna Franciszek Skowron

15.00 ++ Tadeusz Skowron, żona Józefa, synowie: Krzysztof, Stanisław

Od 1. października br. ks. Artur Zaucha rozpoczyna Msze św. gregoriańskie + Marię Pogoda.

Od 1 września br. będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za +Józefa Pogodę.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i w Kurii Diecezjalnej sprawowane będą następujące Msze św. gregoriańskie:
– od 1 września br. za + Józefa Nycek