– w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
– w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, pap, dok. Kośc.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

We czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Masze św., w intencji dzieci i młodzieży szkolnej, o godz. 800 zarówno w Książnicach, jak i w Rydzowie. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 1700.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota września. Spowiedź we czwartek i w piątek od godz. 1700, natomiast w Rydzowie od godz. 1600. We czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa, szczególnie dzieci i młodzież. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii. Udamy się do nich w piątek od godz. 900.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze. Ponadto odpowiedź na pytanie: dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi, czy też świętych? Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. rozmowa z kustoszem Jasnej Góry, który ukazuje bogactwo tego cudownego miejsca. Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

Ponawiamy prośbę o zachowywanie porządku na obydwu cmentarzach tj. wrzucanie śmieci do kontenerów, nie pozostawiania ich przy ogrodzeniu, czy też przy wyjściu z cmentarza. Prosimy także o posprzątanie grobów swoich bliskich – wiele jest bardzo zarośniętych.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Mirosław Rembisz z Podleszan. Plećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Intencje Mszy św.  29.08 – 4.09. 2022

Poniedziałek 18.00 + Maria Lubera – z int. Bogusławy Kudła z rodziną

+ Maria Cichoń – z int. syna Bogusława z rodziną

Wtorek 18.00 + Tadeusz Kosiński – z int. Wiesławy i Edwarda Górak

+ Mirosław Rembisz w 7 dniu po śmierci – z int. rodziców

Środa 7.00 + Józefa Nycek – z int. brata Stanisława
18.00 ++ Zofia Skowron w 4 r. śmierci, mąż Stefan

+ Zofia Babula – z int. wnuka Wojciecha

Czwartek 18.00 ++ Bronisława Kazimierz Kyc

+ Maria Pogoda – z int. wnuka Rafała

Piątek 7.00 + Stanisław Zaręba- z int. Wiesławy i Bogusława Cudo
17.00 Rydzów: + Maria Dudek – z int. Czesławy i Jana Smutek
18.00 + Iwan Andriejczuk – z int. Grzegorza z rodziną
Sobota 18.00 W int. Aleksandra – dzięk-błag.

++ Stanisław Helena Kazimierz Brykała, Franciszek Twardy

XXIII Niedziela zwykła 7.00 ++ Genowefa Stanisław Pogoda i ich dzieci
9.00 ++ Agnieszka Alfons Kania
9.45 Rydzów: ++ Tadeusz Dragan w 34 r. śmierci, żona Anna
15.00 ++ Władysław Antonina Stefania Kozik – z int. syna Mariana z rodziną

Od poniedziałku będą sprawowane, poza parafią, następujące Msze św.

1. + Henryk Bernacki – 10 intencji mszalnych
  2. + Władysława Węglarz – 11 intencji mszalnych