– w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Marię Liguoriego,
– we czwartek – wspomnienie św. Jana Marię Vianneya,
– w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

W środę bardzo serdecznie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zaproszenie to w sposób szczególny kierujemy do dzieci i młodzieży szkolnej. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Miesiąc sierpień to także miesiąc abstynencji. Od dziś na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Księga Trzeźwości – zachęcamy do podejmowania postawień abstynenckich.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia. Spowiedź we czwartek i w piątek od godz. 1700, w Rydzowie od godz. 1600. We czwartek przed Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Do chorych udamy się w piątek od godz. 900, prosimy o zapisy w zakrystii.

Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Zyskujemy go jeden raz w roku i możemy go ofiarować za siebie, lub za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówieni w nim modlitw: Ojcze nasz i Wierzę.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji. Ponadto o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. artykuł poświęcony powstańcom warszawskim oraz roli kapelanów podczas Powstania Warszawskiego. A także rekolekcje dla „wypalonych” – czyli czym są rekolekcje ignacjańskie? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

Spotkanie przedpielgrzymkowe, grupa 17, św. Rafała PPT odbędzie się w Mielcu na Osiedlu (budynek Auxilium) w niedzielę (7.08) o godz. 18:00.

Intencje Mszy św.  1.08 – 7.08. 2022

Poniedziałek 18.00 ++ Aniela Antoni Misiak, Janina Jakub Kasprzak – z int. wnuka Adriana
Wtorek 18.00 + Anna Gryndzia – z int. męża i syna Piotra
Środa 7.00 + Alina Miś – z int. Stanisławy i Józefa Lasek
18.00 ++ Bronisław Aniela Róg – z int. córki Leokadii z rodziną
Czwartek 17.00 Rydzów: + Zofia Białoń – z int. córki Stanisławy z mężem
18.00 + Wiesław Żak – z int. córek z rodzinami

+ Władysława Babula – z int. Bożeny i Stanisława Wolak

Piątek 7.00 + Maria Lubera – z int. rodziny Misiaków
17.00 Rydzów: + Anna Smutek – z int. Marii Surdej
18.00 ++ Stefania Józef Dul w r. śmierci Stefanii
Sobota 18.00 ++ Emilia Bolesław Józef Stonik, Kazimiera Marian Kieszek
XIX Niedziela zwykła  7.00 + Henryka Lonczak w 25 r. śmierci, mąż Jan
 9.00 ++ Czesława Tadeusz, Krystyna Kazimierz Zachara, zmarli z  rodziny Zacharów i Strzelczyków

Chrzest: Alex Mąsior

15.00 Rydzów: + Krzysztof Kaliński w r. śmierci

Od 25 lipca, poza parafią, są sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie:

1. + Albina Ciebień
  2. + Marian Zieliński

Ponadto 16 intencji za + Wiesława Żaka i 13 intencji za + Józefa Łącz.