– w środę – wspomnienie św. Jana Vianneya,
– w piątek – święto Przemieniania Pańskiego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

Dziś 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o tych którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Od dziś na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Księga Trzeźwości – zachęcamy do podejmowania postawień abstynenckich.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia. Okazja do spowiedzi we czwartek i w piątek od godz. 1700. W Rydzowie od godz. 1600. We czwartek przed Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 2100 Apel Jasnogórski. Później adoracja w ramach modlitwy przebłagalnej w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 2400 Msza święta w tejże intencji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej w pierwszy piątek, prosimy zapisywać w zakrystii. Do chorych udam się od godz. 1300.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. czego możemy się nauczyć od św. Jana Vianneya – proboszcza z Ars. W wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. próba odpowiedzi na pytanie: czy współczesne pokolenie pamięta o Powstańcach Warszawskich? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne.

„Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r. Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki. Zachęcamy do przeżywania pielgrzymki korzystając z materiałów formacyjnych, oraz z portali społecznościowych. Zapisy u przewodników grup pielgrzymkowych

Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Kazimierzowi Surdejowi, Eugeniuszowi Żala, Józefowi Stachura, Łukaszowi Surdej i Janowi Śliwa za prace przy kaplicy w Rydzowie. Za ich życzliwość i pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Intencje Mszy św.  2.08 – 8.08. 2021

Poniedziałek 18.00 W int. pewnej osoby o uwolnienie od nałogu.
Wtorek 18.00 ++ Maria Jakub Piechota – z int. syna Władysława z rodziną
Środa 7.00 +  Jan Tomczyk – z int. Aliny Pogoda
18.00 ++ Stefania Józef Dul w r. śmierci Stefanii
Czwartek 17.00 Rydzów: + Marian Król – z int. siostry Marii Głowackiej