– w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy,
– w piątek – święto św. Marii Magdaleny,
– w sobotę – święto św. Brygidy – patronki Europy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo swoich patronów.

W przyszłą niedzielę – 24 lipca – po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

W dniach 22-24 lipca br. w Dobryninie spotkanie grupy Guadelupe. Rozpoczęcie w piątek o godz. 16.00, zakończenie w niedzielę o godz. 11.00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, skąd się wziął zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00. W tygodniku Niedziela możemy dowiedzieć się więcej o tym, kim był św. Ojciec Pio. Ponadto próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego dziś młodzi ludzie sięgają po narkotyki? Jak rozpoznać to uzależnienie? Jest Promyczek dobra dla dzieci, są także gazety misyjne.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Anna Gryndzia z Podleszan – Zawierzbia. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  18.07 – 24.07. 2022

Poniedziałek 14.00 Pogrzeb: + Anna Gryndzia
18.00 + Henryk Bernacki w 30 dniu po śmierci – z int. siostry z mężem
Wtorek 18.00 + Antoni Kasprzak – z int. syna Adriana
Środa 7.00 + Stanisław Lubera – z int. Leszka Kapinosa z rodziną
18.00 + Andrzej Mika w 7 dniu po śmierci – z int. żony
Czwartek 18.00 + Marian Zieliński w 30 dniu po śmierci – z int. córki Magdaleny
Piątek 7.00 + Władysława Babula – z int. przyjaciół córki ze Szkoły Podstawowej z Podleszan
18.00 + Maria Lubera – z int. Zbigniewa Wyzga
Sobota 14.00 Chrzest: Alicja Śmiatacz
18.00 + Zbigniew Wróbel w r. śmierci – z int. córki z rodziną

+ Alina Miś – z int. sąsiada Jerzego Rębisz

XVII Niedziela zwykła  7.00 ++ Stanisława Jan Szymoniak, wnuk Grzegorz, Tadeusz Klaus
 9.00 + Edward Mikrut w 10 r. śmierci – z int. żony i dzieci
15.00 Rydzów: ++ Jan Węglarz, Jan Kilian

Od 27 czerwca br. sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Józef Łącz.